MobilShift

Clickbait nedir

22.07.2017
28
Clickbait nedir

Clickbait nedir?

Son günlerde Clickbait diye bir kavram karşımız çıktı, sosyal medya ve internet, bilişim teknolojileri geliştikçe, yeni kavramda ortaya çıkıyor, işte bu kavramlardan birisi de Clickbait kavramıdır. Kelime anlamı olarak “Tıklama Yemi” olarak çevrilebilir, Clickbait aslında bir çok kullanıcının internette hemen hemen her gün karşılaştıkları bir olayı tarif eder.

Clickbait Nedir?

Clickbaitbir içerik ile o içeriğe ait kullanıcıya sunulan özet, başlık gibi haberle ilgili olmayan ve kullanıcıların yanıltılarak, içeriğe bakmasının amaçlandığı bir olaydır. Özellikle haber sitelerinde, son günlerde Youtube gibi kanallarda yapılan bu olay aslında, kullanıcı dostu olamayan site ve bloglar da yapılan bir işlemdir.

Clickbait nedir

Clickbait Etik değildir

Clickbaitk esinlikle etik ve ahlaki olmayan bir uygulamadır, kullanıcıları aldatmaya yönelik, sadece içeriğe girilmesi ve bundan bir reklama tıklama vesaire gibi bir çıkar elde etmeyi amaçlayan kişilerce yapılır.

Kullanıcıların bu durum için, Clickbait yapan haber sitelerine ya da bu yönde yayın yapan Youtube kanallarına itibar etmemeleri ve bilinçli olarak internet kullanımı sayesinde, engellenebilecek bir uygulamadır.

Kaydet

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.