MobilShift

chrome://flags/#enable-npapi Nedir

22.10.2017
50
chrome://flags/#enable-npapi Nedir

Bu özellik Google’ın tarayıcısı Chrome için web tarayıcı üzerinden erişebilen ayarları değiştirebileceğiniz bir özelliktir. Experiments olarak isimlendirilmiş olan bu ayarları kullanabilmek için orta düzeyde kod bilgisine ihtiyaç duyulur.

chrome://flags/#enable-npapi adresinden giriş yapılarak kullanılır. Bu ayar bölümünden Chrome ile ilgili olarak birçok ayar yapmanızı sağlar.

Chrome tarayıcısı birçok üçüncü parti uygulama ve hizmet çalıştırmakta ve farklı bileşenleri, Flash ve Java gibi bünyesinde entegre edebilmektedir.

chrome://flags/#enable-npapi Özelliği Tam olarak nedir?

Chrome tarayıcında adres çubuğuna chrome://flags/#enable-npapi yazarak bu ayar kısmına ulaşabilirsiniz.

Ulaşabileceğiniz bu ayarların çoğu, belirli bir yazılım bilgisi gerektiren ayarlardır. Dikkatli olmalısınız, bu seçenekte yer alan ayarların değiştirilmesi tarayıcınızın doğru çalışmasını da engelleyebilir.

chrome://flags/#enable-npapi yazarak bu ayarlara ulaşabilirsiniz. Burada bir çok farklı ayar ve değiştirebileceğiniz özellik yer alır. Bunlar deneysel özellikler olarak eklenmiştir ve eğer bir sistem ile sorun yaşıyor veya çalışmayan üçüncü parti bir uygulama varsa, buradan bunu değiştirmek suretiyle çalıştırmanız mümkün olur.

chrome experiments ayarları nedir ve nasıl yapılır.

Her ne kadar bu ayarlar Chrome tarayıcınızı etkilese de, korkmanıza gerek yok, sağ üstte yer alan “Reset all” butonu ile tüm ayarları varsayılan değerlere getirerek, yaptığınız tüm işlemleri geri alabilirsiniz.

ETİKETLER:
Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.