MobilShift

Chrome Uzantılar | Eklentiler Nerede

25.03.2020
336
Chrome Uzantılar | Eklentiler Nerede

Google Chrome Eklentiler Nerede? Chrome kullanıcıları için eklentiler tam olarak nerede ve nasıl ulaşabilirsiniz. Chrome eklenti ve uzantı yükleme ve silme işlemi nereden yapılır?

Google Chrome eklentileri, bir çok faydalı araç sunar bu eklentiler sayesinde herhangi bir program kurmadan da bir çok işinizi halledebilirsiniz. Chrome eklentiler nasıl kurulur ve nereden yönetilir?

Chrome eklenti mağazasından indireceğiniz eklentilerinizi, web tarayıcınıza kolaylıkla yükleyebilirsiniz, daha sonra bu eklentileri yönetmek veya silmek içinde ayarlar kısmından eklentilere ulaşabilirsiniz.

Chrome extensions olarak isimlendirilmiş olan Chrome eklentileri, İnternet için çok faydalı araçların olduğu bir platformdur. Bu platformda farklı ve çeşitli konularda yararlı araçlar bulunur. Bu araçların bulunduğu bir mağazada bulunur.

Buradan dilediğiniz herhangi bir konuda arama yaparak eklentilere ulaşabilirsiniz. Bu eklentileri buradan indirip Chrome üzerine kurabilirsiniz.

Chrome Web Store nedir?

Chrome Web Store olarak isimlendirilmiş olan bu mağazada yer alan eklentiler için kategoriler oluşturulmuştur. Ayrıca arama bölümünden dilediğiniz herhangi bir eklentiyi aratabilirsiniz. https://chrome.google.com/webstore/category/extensions?hl=tr

Chrome web store ile mağazadan bir çok eklenti elde edebilirsiniz.

Chrome Eklenti ve temalar

Chrome tarayıcında yer alan bu özellik ile kategorilerde aradığınız eklentileri bulabilirsiniz. Ayrıca arama yaparak dilediğiniz herhangi bir eklentiyi bulmanız da mümkündür. Ayrıca bu bölümde Chrome tarayıcınız için temalarda yer almaktadır.

chrome tema ekleme ve eklentilerde arama yapma

Şimdi Chrome eklentilerini nasıl kuracağımızdan biraz bahsedelim. İlgilendiğimiz bir eklenti için Chrome sürümümüz ile uyumlu ise, “Chrome’a Ekle” butonuna basmanız yeterlidir. Uzantı ekleneceği yönünde bir uyarı penceresi çıkacaktır. Burada onay vermeniz durumunda eklenti Chrome üzerine kurulacaktır.

chrome eklenti kurma ve yönetme

Chrome Eklentiler Nerede?

Kurmuş olduğunuz eklentileri daha sonra kullanmak, yönetmek veya silmek için ulaşabilirsiniz. Buraya ulaşabilmek için aşağıdaki işlemleri uygulamanız gerekmektedir.

  • Chrome tarayıcısının sağ üst köşesindeki yatay üç nokta simgesine tıklayın,
  • Diğer Araçlar alt menüsünden,
  • Uzantılar’a tıklayın.

Google Chrome üzerine kurduğunuz tüm eklentiler burada gözükmektedir. Bu alanda yer alan uzantılar olarak eklediğiniz tüm eklentiler yer alır. Dilerseniz bu alandan eklentileri yönetebilirsiniz.

Chrome eklentilerini nasıl yönetebilirim?

Chrome eklentilerini yöneteceğiniz bu bölümde chrome://extensions/ linkine tıklayarak Chrome üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu bölümde kurduğunuz tüm eklentileri görebilirsiniz. Dilerseniz eklentileri pasif hale getirebilirsiniz.

Chrome eklentilerini bu bölümden kaldırabilirsiniz.

google chrome eklentilerini yönetebilir, dilerseniz devre dışı bırakabilir dilerseniz kaldırabilirsiniz

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.