MobilShift

Chrome yer imleri çubuğu geri getirme

10.09.2019
141
Chrome yer imleri çubuğu geri getirme

Chrome yer imleri çubuğu geri getirme işlemi nasıl yapılır? Chrome’da yer imleri çubuğu çok pratik ve kullanışlıdır. beğendiğiniz web sitelerini yer imlerine ekleyerek daha sonra tek tıklama ile ziyaret edebilirsiniz. Chrome için yer imleri araç çubuğu varsayılan olarak görüntülenir. Ancak bu araç çubuğunu bir şekilde görüntülenmez ve kapanabilir ancak dilerseniz görünür bir hale kolayca getirebilirsiniz. 

Chrome Yer imleri çubuğunu geri getirme 

Chrome dünyada en çok kullanılan web tarayıcısıdır. Kullanıcılar için birçok yeni ve kullanışlı özellik sunar. Bu özelliklerden bir tanesi de, ‘yer imleri’ ya da yer işaretleri çubuğu diye tabir edilen bir araçtır. Yer imleri çubuğu kaybolduysa nasıl geri getirebilirsiniz.

Yer işaretleri çubuğu beğendiğiniz ve kolay ulaşmak istediğiniz web sayfalarını ekleyebileceğiniz bir çubuktur. Yer imleri çubuğu Chrome tarayıcısının URL yazan kısmın hemen altında yer alır. Ve internette gezdiğiniz siteleri sürükleyerek buraya ekleyebileceğiniz bir alan olup eklediğiniz internet sitelerine tek tıklama ile giriş yapabilmenizi sağlar. 

Varsayılan olarak bu araç çubuğu açık olarak gelir, ya da bir şekilde daha sonra kapanmış olabilir. Eğer Chrome tarayıcısında ‘yer imleri çubuğunu göremiyorsanız, bunu geri getirmenin kolay bir yolu var elbette.

Chrome ayarlarına giriniz.  burada yer alan ayarlar içinden ‘görünüm’ sekmesi altında bulunan, ‘yer işaretleri çubuğunu göster’ ayarının aktif hale getirilmesi yeterlidir.

 

 

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.