MobilShift

Chrome Network Failed hatası çözümü

29.12.2014
136
Chrome Network Failed hatası çözümü

Chrome kullanıcılarının vazgeçilmezlerinden olan eklentiler ile ilgili son zamanlarda yaşanan sorunlardan biride NETWORK_FAİLED hatasıdır. Bu hata alan kullanıcılar, Chrome eklentilerini Chrome üzerine kuramazlar ve bu hata ile karşılaşırlar.

Bu hata Chrome kaynaklı bir hatadır ve sebebi ise Chrome mağazasına kullanıcı bağlantısı kurulamamasından ileri gelir. Google Chrome mağazasından eklenti indirebilmek için öncelikle bir Google Hesabınızın olması gerekmektedir. Ancak Chrome bazı durumlarda farklı yapılandırmalar sebebiyle bu bağlantıyı da kuramazlar ve bu şekilde bir hata verirler. Özellikle Chrome ‘u senkronize olarak kullananların sıklıkla karşılaştıkları bir hatadır. Chrome senkronize bağlantısını keserek Chrome yeniden başlatarak mağaza içinden uygulama indirmeyi deneyerek işe başlayabilirsiniz.

network-failed-hatası

Chrome Network Failed hatası çözüm yolları

  • Öncelikle Chrome üzerinde yüklü eklentiler özellikle AdBlock eklentisi buna sebep olabilmektedir, varsa bu eklentiyi geçici olarak devre dışı bırakınız.
  • Chrome başka cihazlardaki oturumlarını ile senkronize ise bu bağlantıyı kesiniz.
  • Sisteminizde kurulu bir Anti Virüs yazılımı engelliyor olabilir, eklenti kurulumu esnasında geçici olarak Antivirüs yazılımınızı devre dışı bırakınız.
  • Kötü niyetli bazı uygulamalar Chrome başlangıç sayfanızı etkilemiş ise bundan kurtulun tüm eklenti ve kurulu araç çubuklarını silin.
  • Chrome fabrika ayarlarına döndürün, tarayıcınızı sıfırlayın.

Son olarak; NETWORK_FAİLED hatası alan kullanıcıların Chrome ayarlarından kaynaklı olarak yaşadıkları bu sorun genellikle Chrome programını tamamen silerek bilgisayardan kaldırmaları sonucu ortadan kalkar, ancak bu kaldırma işlemi sırasında ayarların silinmesi seçeneğin seçilmiş olması gereklidir.

Tüm bu uygulamalardan sonra Gmail oturum açmış olduğunuz kullanıcı hesabınız ile Chrome bağlantısını silerek yeniden giriş yapınız.

Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta farklı bilgisayarlarda yapmış olduğunuz değişiklikler aynı Google hesabına sahipse ortak hareket eder, yani farklı bir bilgisayarda aynı Google hesabı ile açmış olduğunuz oturumda yapacağınız ayarlar ve kuracağınız eklentiler, diğer bilgisayarı da etkileyebilir bu noktalara dikkat ederek bu sorunu çözebilirsiniz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.