MobilShift

Chrome güncelleme hakkında

22.06.2014
37
Chrome güncelleme hakkında

Google Chrome güncelleme işlemleri hakkında bilgi.

Google chrome tarayıcınızı kapatıp açtığınızda otomatik olarak yapılmaktadır böylece herzaman Chrome son sürümü kullanırsınız. Ancak bazı durumlarda örneğin uzun süredi,r tarayıcınızı kapatmadıysanız güncelleme yapılmamış olabilir. Chrome güncelleme yapılmadığını Chrome menüsünün renginden anlayabilirsiniz. Chrome menüsünün yeşil Update Chrome, turuncu Sync error veya kırmızı renkte değiştiğini görebilirsiniz. Yeşil renk, güncellemenin iki gün, turuncu 4 gün ve kırmızı da 7 gün veya daha eski olduğunu göstermektedir. Kullanılabilir bir güncellemeyi uygulamak için aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz yeterlidir.  Google Chrome tarayıcınız manuel ( elle ) güncelleme işlemi için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.

Tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menüsünü tıklayın. buradan  Google Chrome Hakkında menüsüne tıklayın.

google-chrome-hakkında

 

Google Chrome’u Güncelle‘yi seçin.

chrome-guncelleme

Görüntülenen onay iletişim kutusunda Yeniden başlat‘ı tıklayın. Tarayıcı, açık sekmelerle pencereleri kaydeder ve yeniden başladığında bunları otomatik olarak tekrar açar. Hemen yeniden başlatmak istemiyorsanız Şimdi değil‘i tıklayın. Tarayıcınızı bir sonraki başlatışınızda, güncelleme otomatik olarak uygulanacaktır.

Windows 8 kullanıcıları: Masaüstünde ve Windows 8 uygulamasında tüm Chrome pencerelerini ve sekmelerini kapattığınızdan emin olun, ardından güncellemeyi uygulamak üzere Chrome’u yeniden başlatın.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.