MobilShift

Chrome geçmiş silme

06.05.2015
107
Chrome geçmiş silme

Google chrome geçmiş silme resimli anlatım. Chrome geçmişi nasıl silinir? Google Chrome tarayıcında geçmişe ait veriler nasıl silinir? Verileri nereden silebilirim ve neden silmem gerekiyor? Chrome tarayıcısı Varsayılan olarak Chrome geçmişi hatırlayacak şekilde kurulur, siz aksi bir ayar yapmadıkça geçmişinizi de hatırlamaya devam eder. Chrome geçmişinde ziyaret ettiğiniz siteler, önbellek, site ve form verileri ve arama ile ilgili tüm ayarlar saklanır ve siz silmedikçe burada saklanmaya devam eder. Bu yazıda Chrome geçmişi en kolay şekilde nasıl silinir anlatılmaktadır.

Chrome geçmişini temizlemek için Chrome tarayıcının üst bölümündeki ayar butonuna basarak geçmişinizi görüntüleyin. Burada tüm geçmiş bilgileriniz, tarih ve saat bilgileri ile birlikte hiyerarşik olarak kaydedilmektedir. Chrome geçmişiniz simdi nasıl kolayca silebileceğinizi anlatalım.

Chrome geçmişi silme işlemi için tarayıcınızın arama çubuğuna (Chrome://history) yazarak ta ulaşabilirsiniz. Geçmiş bölümünde aşağıda resimde görülen bilgiler yer almaktadır. Burada geçmiş bilgileriniz görüntülenmektedir.

Burada bulunan tarama verilerini temizle butonuna basarak geçmişi silmek istediğimiz tercihleri ayarlayabileceğimiz bir iletişim kutusunu açalım. Tarama verilerini temizle seçeneği altında zaman aralığı seçebileceğimiz bir bölüm bulunur buradan dilediğimiz bir zaman aralığını seçebiliyoruz, dilersek tüm verilerde silebiliriz, bunun için En baştan seçeneğini seçelim.

Hemen ardından ise Tarama geçmişi, indirme geçmişi, Çerezler, dilerseniz diğer seçenekler şifreler de dahil olmak üzere silinebilir. son olarak Tarama verilerini temizle butonuna basarak işlemi bitirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.