MobilShift

Chrome başlangıç sayfası

17.06.2014
42
Chrome başlangıç sayfası

Chrome başlangıç sayfası ayarı değiştirme işlemi nasıl yapılır.

Google tarayıcısı Chrome da  başlangıç sayfası değiştirme işlemi nasıl yapılır resimli olarak anlatılacaktır. Chrome başlangıç sayfası ayarlama Chrome tarayıcı ayarlar menüsünden yapılmaktadır. Chrome tarayıcını açarak sol üst bölümden ayarlar menüsüne girmeniz gerekmektedir. Chrome başlangıç sayfası değiştirme işlemi buradan yapılmaktadır. Chrome başlangıç sayfası bazı programlar ve eklentiler sebebiyle zamanla istemediğimiz bazı spam içerikli sitelere ev sahipliği yapmaktadır, bu durum eğer canınız sıkıyorsa kolayca değiştirebilirsiniz. Chrome anasayfa değiştirme işlemi için resimli ve detaylı anlatım aşağıdaki yönergelerde mevcuttur.

Chrome tarayıcısını açtıktan sonra ayarlar menüsüne girelim.

 

chrome-başlangıç-sayfası

 

Chrome ayarlar menüsünden sayfa ayarları sekmesine tıklamamız gerekmektedir. Buradan sayfa değiştirme yada yeni anasayfa tanımlama işlemini yapacağız. Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi başlangıçta açılacak sayfaların ne tür olacağını seçmemiz için üç seçenek sunulmaktadır. İstediğimiz belirli bir sayfa var ise en alttaki seçenek olan  linkine tıklayalım.

chrome-anasayfa-ayarla

Şimdi karşımıza yeni başlangıç sayfası için açılacak sayfanın URL sini girmemiz için bir iletişim kutusu açıldı. Bu alana Chrome başlangıç sayfası yapmak istediğimiz sitenin url bilgisini girerek  Tamam butonuna basmamız gerekmektedir.

chrome-url-gir

Bu işlem sonucunda Google Chrome başlangıç sayfamız istediğimiz şekilde değiştirilmiş olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.