MobilShift

Cep Telefonu Taksit | Kesin Bilgidir

11.02.2016
233
Cep Telefonu Taksit | Kesin Bilgidir

Cep Telefonu Taksit gelecek mi?

Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmelik ile cep telefonlarında taksit uygulaması 1/2/2014 tarihinde sona erdi. BDDK tarafından cep telefonuna gelen taksitli satış yasağı geri gelecek mi? Cep telefonu ve kontör dahil olmak üzere, telekomünikasyon araçlarına uygulanan taksit uygulaması Şubat 2014 tarihinde sona ermişti. Bu tarihten bu yana kullanıcılar cep telefonlarını taksitle alamıyor. Peki BDDK tarafından bu yasak kaldırılacak mı? Cep telefon satışlarında taksit uyguylaması geri gelecek mi? bir çok kullanıcı bu haberi merakla beklemekte.

Bu yönetmelik ile eşzamanlı olarak gelen kuyum ile ilgili taksit sayısındaki sınırlama ise daha sonra kaldırılmış ve 4 taksit uygulaması getirilmiştir.

Cep Telefonu Taksit

Şu an için 2 Şubat 2016 tarihi itibariyle cep telefonuna taksit uygulaması geri gelmedi, ve cep telefonlarını taksitle almanız mümkün değil. Bu konuda ise kısa vadede bir çalışma yapılması ise gündemde değil. Cep telefonuna bir taksit gelmesi durumunda buradan sizlerle ayrıntılı bir şekilde paylaşacağız.

cep-telefonu-taksit

Cep taksit durumu süreç

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından 31 Aralık 2013 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan “Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte değişiklik yapılmasına ilişkin Yönetmelik”  kapsamında Cep telefonlarında taksit uygulaması sona ermiştir.

İlgili yönetmelik maddesi ise şu şekildedir.

[notification type=”notification_mark” ]

MADDE 1 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin başlığı aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve anılan maddeye yedinci fıkra eklenmiştir.

Kart çıkaran kuruluşlarda koruyucu hükümler, hesap ve kayıt düzeni, mali tablolar ve denetim

“(7) Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dahil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon ve kuyumla ilgili harcamalar ile yemek, gıda ve akaryakıt alımlarında taksit uygulanamaz.”

[/notification]

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.