MobilShift

Blogger hesap silme

26.12.2016
60
Blogger hesap silme

Blogger, blog açmak ve yönetmek için kullanabileceğiniz bir hizmettir, Google tarafından hizmete sokulmuştur ve bir Google hesabı ile oturum açarak kullanılabilir. Bir Blogger hesabınızı silmek istiyorsanız, bağlı olan Google hesabınızı silme durumunda kalırsınız.

Ancak bu durumda Blogger hesabınız da kalıcı olarak silinecektir. Ancak Blogger hesabınızı tamamen silmek yerine mevcut bloglarınızı silmek bir seçenektir. Bu şekilde sadece Blogger hesabınızı devre dışı bırakmış olursunuz.

Blogger Blog silme

Blogger’ı kullanmayı düşünmüyorsanız, bunun için Google hesabınızı kapatmanıza gerek yoktur. Google hesabınızı kapattığınız zaman, bağlı olan bir çok hizmet aynı zamanda kapatılır. Örneğin Google hesabınızı kapattığınızda Gmail, Youtube gibi ürünler ve barındırdıkları verilerde silinir.

Bu sebeple Blogger hesabımızı kullanmıyorsak, Bloglarımızı silmek daha mantıklı bir işlem olacaktır. Blogger hesabınızda yer alan bir blogu silebilmek için, blogunuz anasayfasında yer alan “Ayarlar” bölümüne giriniz. Açılır menü altında ” Diğer” seçeneğine tıklayınız. Karşınıza gelen ekranda en üst bölümde yer alan “Blogu Sil” seçeneğine dokunun.

Karşınıza gelecek olan Blog silme onay kutusunda yer alan “Bu Blogu sil” butonuna tıklayarak blog/bloglarınızı bu şekilde silebilirsiniz. Bu şekilde sileceğiniz bir blog 90 gün boyunca geri alma veya silme işlemini iptal etme ihtimaline karşı yedek olarak bekletilir ve bu süre sonunda kalıcı olarak silinir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.