MobilShift

Bixby Nedir | Ne işe Yarar | Nasıl Kullanılır

21.07.2017
54
Bixby Nedir | Ne işe Yarar | Nasıl Kullanılır

Bixby Nedir?

Kısaca özetlersek, Bixby, Samsung tarafından geliştirilen bir sesli asistan hizmeti, bir nevi İphone Siri benzeri bir sesl komut edebileceğiniz servis. Samsung uzun süredir, üzerinde çalıştığı ve piyasaya sokmaya çalıştığı Bixby uygulaması nasıl çalışacak, neler yapabilecek ve nasıl kullanılacak, biraz bilgi verelim.

Bixby Asistan Hizmeti

Samsung tarafından geliştirilmiş bir uygulama, Samsung marka cihazlarda desSamsung Bixby Nedirtek verilecek bu hizmetin Samsung Galaxy S8 serisi ile piyasaya çıkması bekleniyordu ancak sınırlı bir şekilde bu olmadı. Ancak Amerikada bir güncelleme ile S8 ve S8 + serilerinde kullanılmaya başlandı.

Bixby buna göre ekranın yan tarafında bulunan bir tuş yardımıyla, harekete geçecek olan Bixby asistanı, telefona komutla bir çok işi yaptırmanıza olanak sağlayacak.

 

Samsung, Bixby’in yeni yetenekleri hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse, “dokunma veya yazarak yapabileceğiniz hemen hemen her şeyi, şimdi sesinizle yapabilirsiniz” sloganı ile yola çıktı.

Bixby nasıl kullanılır?

Bu özellik için, öncelikle  dil desteğinin olması gerekiyor, şu an için Türkiyede kullanımda değil ve bu sebeple dil desteği de mevcut değil ancak yakın zamanda Türkiyede de Bixby asistanı yaygınlaşarak hayatımıza girmesi bekleniyor.

Bixby neler yapabilecek?

Öncelikle Siriden farklı olarak sorulara cevap verme konusunda çok cömert olmayacak ama, komutla yapabileceğiniz bir çok özelliğe sahip olacak, örneğin ekran parlaklığını sesle anında karartabileceksiniz, ya da sesle fotoğraflarınızı albümlerinizi düzeltebilecek veya mobil ağlarınızı açıp kapatabileceksiniz. Bunun gibi bir çok ayarı ve özelliği sadece sesli komut ile kullanabileceksiniz.

 

 

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.