MobilShift

Bitmoji nedir & Ne demek | Nasıl Kullanılır

13.07.2017
157
Bitmoji nedir & Ne demek | Nasıl Kullanılır

Bitmoji Nedir?

Bitmoji, kişisel bir avatar! Son günlerde karşımıza sıkça çıkan bir kavram bitmoji nedir? Ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Bitmoji, hızla yayılan sosyal medya ve akıllı cihaz uygulamaları ile adını yeni duyduğumuz bir çok kavram karşımıza çıkıyor. Bitmoji nedir ve ne demek anlatmadan önce, Bitmoji’nin belkide atası olan Emojiden bahsedelim. Emoji Nedir?

İnsanlar, iletişimi ve kendisini ifade etmeyi çok önemser ve sosyal medyada karşımıza çıkan tüm uygulamalarda da bu iletişim vardır, iletişim, sesle veya görsel olarak yapılabilir, emojiler, insanların kendilerini ifade etmek için çok iyi bir iletişim aracı olarak karşımıza çıktı.

bitmoji nedir

Ama insan duygularını ve düşüncelerini ifade etmek için daha fazlasına ihtiyaç duydu, buda kendi emojilerini yaratmak, hazır ifadeler yerine, kendi oluşturdukları ifadeleri kullanmak istediler. Bu sebeple bu ihtiyaç, kullanıcılar tarafından sevildi ve kullanıldı ve benimsendi.

Birmoji kavramı tam buradaki boşluğu doldurdu ve kendi ifadesini yaratmak isteyenler için hazırlandı, yani kısaca bitmoji, sizin kendi yarattığınız bir emojiye verilen bir isim, bu yeni kavram artık bir çok sosyal medya ve iletişim uygulamasında da kullanılıyor.

Bitmoji Nasıl kullanılır?

Artık bir çok iletişim mobil uygulaması, bitmoji desteği veriyor, kendi emojilerini kullanmak isteyenler için böyle bir özelliğin uygulamada olması gerekmekte. Bunun için yapmanız gereken şey ise bu uygulamayı yüklemek ve hesaplarınızı birbirleri ile bağlamak, bitmoji hesabınızı bağladığınız iletişim uygulaması içinde de bitmoji hesabınızdaki emojileri kullanabilirsiniz.

Bitmoji uygulaması hem Android hemde İos için kullanılmak üzere iki farklı versiyona sahiptir, Eğer İphone bir cihaz kullanıyorsanız, İos 9 ve üzeri bir işletim sistemine sahipseniz, Bitmoji uygulamasını yükleyrek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Anroid kullanıcıları için Google Play üzerinden resmi indirme linkleri aşağıda verilmiştir.

apple store logo google Play logo

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.