MobilShift

Bip hesabı nasıl silinir?

08.11.2016
33
Bip hesabı nasıl silinir?

Bip hesabı nasıl silinir? Bip hesabınızı kalıcı olarak tamamen kapatmak için uygulamanız gereken işlemlerin anlatıldığı yazımızda, açmış olduğunuz Bip hesabı nasıl kapatılır ve Bip hesap sil nasıl gerçekleşir detaylı olarak anlatılmıştır.

Turkcell tarafından hazırlanmış olan mesajlaşma uygulaması olan Bip, özellikle son dönemlerde birçok kullanıcı tarafından kullanılmaya başlandı. Özellikle WhatsApp tarafından değişikliğe gidilen ve gizlilik sözleşmesinin güncellenmesi ile birlikte kullanıcıların Bip uygulamasına olan talebi arttırdı.

Yerli bir uygulama olması sebebiyle Bip uygulaması gün geçtikçe daha çok popüler olmaya devam etti. Ancak bazı kullanıcılar için durum tam tersi olabiliyor ve bu nedenle Bip uygulamasını silmek ve tamamen kapatmak istiyorlar.

Bip hesap sil işlemi oldukça kolay ve basit bir işlemdir. Bip hesabı silmek için neler yapılmalı ve mevcut hesabımı nasıl silebilirim diyen için daha detaylı bir yazı hazırladık. Bu yazıdaki işlemleri uygulayarak var olan Bip hesabınızı kolayca silebileceksiniz.

İlk olarak Bip Hesap Silme İşlemi için mevcut hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekmektedir. Bip hesap girişi için kullandığınız kullanıcı adı ve şifre ile oturum açtıktan sonra aşağıdaki yönergeleri uygulayınız.

Bu işlem öncesinde eğer hesabınıza giriş yapamıyorsanız, ilk olarak şifremi unuttum seçeneği ile yeni bir şifre almanız gerekmektedir.

Bip hesabı nasıl silinir?

Bip hesap sil için ilk olarak hesabınıza giriş yapmak için uygulamaya giriş yapın, ardından aşağıdaki yönergeleri uygulayın.

  • Sol bölümde yer alan üç çizgiye dokunun
  • sol bölümdeki açılır menüyü aktif hale getirin.
  • “Ayarlar” seçeneğine gelin.
  • “Hesabım” seçeneğine dokunun
  • Bip hesap ayarları bölümüne gelin.
  • “Hesabımı Sil” seçeneğine dokunun.

Bu yönergeleri tamamladıktan sonra, “Bip hesabınızı silmek üzereyseniz” şeklinde bir uyarı alırsınız. Bu aşamada hesabınızı silmeye devam etmek için, yeşil tik bulunan butona dokunun.

Bip hesap sil işlemi bu işlem sonrasında gerçekleşir ve Bip hesabınız kalıcı olarak silinmiş olacaktır.

Tüm bu işlemler sonucunda Bip hesabınız kalıcı ve geri alınamaz bir şekilde silinecektir. Bip uygulamasını bundan sonra kullanmayı düşünmüyorsanız uygulamayı telefonunuzdan kaldırmanız gerekmektedir.

Eğer tekrar uygulamayı kullanmayı düşünürseniz yeni bir hesap açmanız gerekir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.