MobilShift

Bilgisayardan Web Whatsapp nasıl kurulur

23.01.2016
165
Bilgisayardan Web Whatsapp nasıl kurulur

Bilgisayardan Web Whatsapp nasıl kurulur?

Whatsapp uygulamasını bilgisayardan kullanmak mümkün mü? Bilgisayardan Whatsapp açmak ve kurmak, kullanmak için ne gerekli ve bu işlem nasıl yapılır? Bilgisayarınız üzerinden bir web tarayıcısı, Firefox, Chrome, Safari veya Opera kullanarak cep telefonunuzdan yapmış olduğunuz tüm işlemlerin aynısını yaparak, Whatsapp uygulamasını bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz.

Whatsapp Web kullanma

Bilgisayarınızdan Whatsapp Web hizmetini almak için yapmanız gereken şey çok basittir, bu işlem için gerekenler, bir internet bağlantısı olan bilgisayar ve üzerinde kurulu bir web tarayıcısı, Bir Whatsapp hesabı, cep telefonunuza kurulmuş olmalıdır. Cep telefonunuza Whatsapp uygulaması hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, “Whatsapp nasıl kurulur?” isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Bilgisayardan Whatsapp kullanma

Bilgisayarınızdan https://web.whatsapp.com/ adresine girin, karşınıza bir karekod çıkacaktır, şimdi burada yapmanız gereken, cep telefonunuzdan, bu karekodu okutarak senkronize etmektir.

Cep telefonunuzda Whatsapp uygulamasını açın, Sohbetler sekmesinde yukarıdaki üç nokta işaretine dokunun, açılan menüden “Whatsapp Web” seçeneğine dokunun, bir kare kod okuyucusu açılacaktır.

Whatsapp-pc-kurma

Açılan karekod okuyucusunu bilgisayar ekranındaki kare kodu okutacak şekilde ekrana tutun, işlem tamamlandığında bir uyarı gelecektir, “Tamam anlaşıldı” seçeneğine dokunarak, işlemi bitirin.

whatsapp-bilgisayara-kur-1

Whatsapp Web, bilgisayardan açma işlemi için cep telefonunuzdan yapılacak işlemler bu kadar, şimdi bilgisayara dönerek senkronize olmuş olan Web Whatsapp uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

whatsapp-bilgisayara-kur-2

Web üzerinden Whatsapp uygulamasını kullanmak için hazırsınız.

whatsapp-bilgisayara-kur-3

Kaydet

Kaydet

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.