MobilShift

Bu bilgisayarda bir veya daha çok ağ protokolü eksik

22.10.2017
151
Bu bilgisayarda bir veya daha çok ağ protokolü eksik

Ağ protokolü eksik hatası nedir be neden alınır, bu sorunu nasıl çözebilirim? İnternet bağlantısı hatası olarak aldığını bu hatanın olası çözüm yolları nelerdir? Bir bilgisayarda, internet bağlantısı için, bekli bilmediğiniz bir çok protokol, arka planda çalışmaktadır. Bu protokoller hatalı ise, ya da yanlış yapılandırılmış ise, Ağ Protokolü esik hatası alabilirsiniz.

Bu hataların birden fazla sebebi olabilir, bunlar kayıt defteri hatalarından, modem sürücülerine kadar geniş bir yelpazede olabilir, bizde sizler için “Bu Bilgisayarda Bir veya Daha Çok Ağ Protokolü Eksik” hatasının olası çözüm yollarını denemeniz için derledik.

Bu Bilgisayarda Bir veya Daha Çok Ağ Protokolü Eksik Hatası

İlk olarak modeminizden kaynaklandığını varsayarak, modem kontrolünüzü yapınız, kablo bağlantılarını kontrol edin ve yanlış, hatalı bağlantıları varsa düzeltin, modem bağlantı kablolarının yıpranmış ya da yuvasına tam oturduğundan emin olun. Modem bağlantı kablolarını kontrol edin, herhangi bir temassızlık ya da kablolarda yanlış bağlantılarda bu sorunu yaratabilir.

ağ hatası çözümleri için birçok yöntem denemek zorunda kalabilirsiniz

Modem Sürücülerini Yükleyin

Bu hatalar modeme ait güncel ya da yanlış bir sürücü kurulmasından da kaynaklanabilir, bu durumda ise yapmanız gereken; modem sürücülerini yeniden yükleyin. Modem marka ve modelinize göre, üretici resmi sitesinden ya da kurulum Cd’sinden sürücüyü yeniden yüklemeyi deneyin.

Olmazsa  Modeme Hard Reset atarak sıfırlamayı deneyin. Bu işlem modem ayarlarınızı sıfırlayarak fabrika değerlerine getirecektir, olmazsa diğer yöntemlere geçin.

Bazı durumlarda herhangi bir şekilde bu ağ protokollerini bozan program ya da virüsler etkili olabilmektedir. Bu durumda sorun, kayıt defteri hatalarından kaynaklanabilir. Bu sorunun çözümü için bir “cleaner” yazılımı kurup sisteminizi tarayın ve olası hataları düzeltmeyi deneyin.

Ağ bağlantılarınızın düzgün olarak çalıştığı son andan sonra yüklediğiniz bir program varsa bunu kaldırın veya Windows’u geri yükleme yapın.

Söz konusu işlemleri yapmanıza rağmen sorununuz çözülmediyse, aşağıdaki kodları çalıştırmayı deneyin.

Bilgisayarda Windows tuşu ve R harfine basın. Komut sistemi  Cmd komut sistemini açılacaktır.

cmd komutu ile ip adresi kolayca bulunur

Komut sistemi penceresine aşağıdaki kelimeleri aynen yazın.

  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew

ETİKETLER:
Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.