MobilShift

Bilgisayara Whatsapp yüklenir mi | Pc Kurma

04.06.2016
41
Bilgisayara Whatsapp yüklenir mi | Pc Kurma

Pc Bilgisayara Whatsapp indirme ve kurma

Whatsapp mobil uygulaması yakın zamana kadar bilgisayarda kullanılmıyordu, sadece Web Whatsapp uygulaması ile bir internet sayfasından, bilgisayar vasıtasıyla kullanıyordu. Ama artık Whatsapp uygulamasının Pc versiyonu indirilebilir bir şekilde yayınlandı.

Whatsapp bundan sonra bilgisayarınıza indirebileceğiniz bir masaüstü programı oldu. Peki o zaman Whatsapp uygulamasını bilgisayarımıza nasıl indirip kurabiliriz ona bir bakalım.

Whatsapp İndirme işlemi nasıl yapılır?

Whatsapp uygulamasının bilgisayarda kullanılması için, mobil cihazınızda bir çalışan Whatsapp uygulamasına ihtiyac vardır. Bilgisayardan Whatsapp bağımsız yani telefon ve yüklü uygulama olmadan gene çalışmaz. Bilgisayardan Whatsapp açmak için yapılan işlemler, masaüstü uygulamasını bilgisayarınıza indirmek, kurmak ve senkronize etmek olarak üç aşamalı olarak gerçekleşir.

Whatsapp İndirin ve kurun

Resmi Whatsapp sayfasından, bilgisayar versiyonunu indirin, aşağıdaki bağlantıdan resmi uygulamayı kendi sayfasından bularak indirebilirsiniz.

Whatsapp-indir

Whatsapp uygulamasını indirin

Whatsapp’ı indirdiniz, daha sonra uygulamayı bilgisayarınıza kurun, bu aşamada yapmanız gerekenler aşağıda anlatılmaktadır.

Whatsapp uygulaması ile mobil telefonunuzdaki uygulamayı senkronize etmeniz, yani eşitlemeniz gerekmektedir, böylece Whatsapp telefonunuzdaki tüm içerik aynı zamanda bilgisayarınızda da çalışır hale gelecektir.

Whatsapp Pc kurma işlemi

Şimdi uygulamayı indirdik, artık kurma zamanı indirdiğiniz dosyayı bilgisayarınıza kurun, kurulma işlemi tamamlandığında ise ekranda bir karekod görünür, şimdi bu karekodu nasıl kullanacağımıza bakalım.

Whatsapp-pc-kurma

Mobil telefonunuzdan senkronizasyon Eşitleme

Şimdi bilgisayar ekranında karekod beklerken, eşleştirme yapacağımız mobil telefonda yüklü Whatsapp uygulamasını açarak, üstte yer alan üç nokta simgesine dokunarak açılır menüden, “WhatsApp Web ” seçeneğine dokunalım.

whatsapp-bilgisayara-kur-1

Whatsapp uygulamasında, birden fazla bilgisayarda eşleştirme yapabilirsiniz, burada bilgisayar eklemek için Artı şekline dokunun.

whatsapp-bilgisayara-kur-2

Cep telefonunuzun ekranında bir kare kod tarayıcı açılacaktır, şimdi yapmanız gereken tek şey, bu kare kod tarayıcıyı, bilgisayarda bulunan Whatsapp kurulurken ekranda gösterilen kare kodu tanıtmak. Her şey tamam, artık Whatsapp’ınızı buradan da yönetebilir ve kullanabilirsiniz.

whatsapp-bilgisayara-kur-3

Whatsapp Mesajlarınızı Bilgisayardan okumak için

Whatsapp Mesajlarını Bilgisayardan Okuma

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.