MobilShift

Bilgisayara Whatsapp kurma

07.02.2016
172
Bilgisayara Whatsapp kurma

Bilgisayardan Whatsapp kullanma

İsterseniz masaüstü yada Laptop farketmez, internet bağlantısı olan bir bilgisayardan Whatsapp uygulamasını kullanabilirsiniz. Web Whatsapp olarak isimlendirilen bu uygulama Whatsapp resmi uygulamasıdır ve bir bilgisayardan Web tarayıcısı üzerinden kullanılır.

Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Opera, MS Edge, Maxhton vb. tüm tarayıcılardan Whatsapp uygulamasını açarak kullanabilirsiniz.

Burada bilmeniz gereken bir nokta, bilgisayardan web whatsapp uygulamasını kullanabilmek için, Mobil telefonunuzda yüklü ve kurulumu yapılmış olan bir Whatsapp uygulaması bulunmalıdır. Whatsapp kurulum yardımı için “whatsapp kurma” isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Bu işlemde, mobil telefonunuzdaki whatsapp uygulaması ile Bilgisayarınızın eşleşmesi ile web tarayıcı üzerinden kullanma işlemidir.

Bilgisayardan Whatsapp kurma

Bilgisayardan whatsapp açma iki aşamalı bir işlemdir, ilki bilgisayardan diğeri ise mobil telefonunuz üzerindeki Whatsapp uygulaması içinden yapılmaktadır.

Bilgisayardan Web whatsapp açma

Bilgisayardan bir web tarayıcısı açın ve adres çubuğuna “https://web.whatsapp.com/” yazarak enter tuşuna basarak siteye giriş yapın. Ekranda bir karekod belirecektir, bu karekodu, mobil telefonumuzda bulunan whatsapp uygulaması içinden taratarak, hesapları eşitleyeceğiz ve web üzerinden bilgisayarımızdan Whatsapp uygulamasını aynı, mobil telefonumuzda olduğu gibi kullanabileceğiz.

bilgisayardan-whatsapp-açMobil telefondan Web whatsapp tanıtma

Bilgisayar ekranında Web Whatsapp açıkken görünen karekodu mobil telefonumuzdan okutmak için, whatsapp uygulamasını açın, ve sağ üstteki üç nokta işaretine dokunun ve açılan menüden “WhastApp Web” seçeneğine dokunun, ekranda bir karekod tarayıcısı belirecektir, bilgisayar ekranındaki karekodu taratarak, işlemi bitirmiş olursunuz.

bilgisayardan-whatsapp-aç-2

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.