MobilShift

Bankadan İnternet şifresi Sms gelmiyor

25.03.2016
70
Bankadan İnternet şifresi Sms gelmiyor

İnternet bankacılığı şifresi SMS gelmiyor sorunu

İnternet bankacılığı girişinde bir çok banka güvenlik gerekçesi ve yasal mevzuat gereği, kullanıcılarına tek kullanımlık bir şifre göndermektedir. Ancak bazı kullanıcılar banka girişlerinde gönderilen tek kullanımlı Sms şifresini alamamaktatır, bu sorunun nedeni ve olası çözümünü bu yazımızda bulabilirsiniz.

İnternet bankacılığı SMS şifre ile giriş

Artık neredeyse tüm bankalar, internet bankacılığı hizmeti vermektedir, bankalara göre, giriş işlemleri farklılık göstersede, güvenlik genelde üst seviyede olması hedeflenir ve bu sebeple kişiye özel cep telefonu üzerine tanımlanmış olan sim karttan tek kullanımlık ve belirli bir süre örneğin 2-3 dakikalık geçerlilikle bir şifre iletilir, müşteri bu şifreyi belirlenmiş olan zaman içinde kullanarak, internet bankacılığına giriş yapar. Bu yöntem ile yüksek seviyede güvenlik sağlanmış olur ve kişler mağduriyet yaşamazlar.

banka-sms-gelmiyor

Sms şifresi gelmiyor

Bazı kullanıcılar ise gönderilen Sms leri alamazlar, bu banka ile ilgili bir sorun olsada, aslında banka size SMS göndermektedir, bankayı aradığınızda, sms şifresinin gönderilmiş olarak gözüktüğünü söyelemektedirler, ayrıca mobil operatörünüz ile görüştüğünüzde de bir sıkıntı olmadığı söylenir, ancak bu durumda bankaya giriş yapamadığınız için sıkıntı yaşarsınız, genelde bu sorunun çözümü aslında Sim karttan kaynaklanmaktadır.

Birsim kart değişikliği yaptıysanız, ve bu durumu bankaya iletmediyeseniz, mesajlar size gönderildi gözüksede aslında size iletilemez, bu bir güvenlik uygulamasıdır, sim kart kopyalama ve çalınma olaylarına karşı bankaların yapmış olduğu ve yasal olarak’ta yapılması gereken bir uygulamadır. Telefon numaranız ve sim kartınızın, banka kayıtlarına göre eşleşmesi gerekmektedir.

Normal bier şekilde bankaya girereken telefon numaranızın aynı olması ama sadece sim kartınızın değişmesi durumunda bankaya girememenizin sebebi bu olaydır. Banka normal bir şekilde Sms göndersede mesaj size gelmemektedir.

Sms gelmiyor sorunu çözümü

İnternet bankacılığı giriş işleminde sms gelmemesi sorunu çözümü, banka müşteri hizmetlerini arayarak, sim kart değişikliği yaptığınızı bankaya iletmeniz gereklidir, bu işlem sonrasında, yeni sim kartınıza mesajlar gelmeye başlayacaktır, bu işlem bankalara göre değişiklik göstersede biraz zaman alabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gereksiz dedi ki:

    Biraz zaman alacak demişsiniz Tahminen ?

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.