MobilShift

Avataria tehlikesi

18.04.2016
96
Avataria tehlikesi

Avataria oyunu Tehlikleri

İnternet başında zaman geçiren çocuklarınızı, korumak ve kontrol altında tutmak siz ebeveynlerin başlıca görevi olmalı, Son günlerde sıkça duyduğumu cinsel istismar vakalarının altında, internet, Facebook ve bir çok online oyun altyapı sağlamakta. Özellikle Avataria isimli oyunu oynayan çocukların aileleri için dikkat çekmek istiyorum. Çocuklarımızı internetin zararlı etkilerilerinden korumalı ve cocuklarımızı internet ile sınırsız başbaşa bırakmamalıyız.

Avataria Oyunu Tehlike saçıyor

Avataria isimli oyunda, bilindiği gibi, oyunu kayıt olunduktan sonra bir avatar seçiliyor, cinsiyeti, şekli şemalı, kişinin istediğine göre dizeyn ediliyor ve bir çok sanal sosyal ortamda, diğer oyuna dahil kişilerle muhatap oluyor. Tamda burada tehlike başlıyor, çocuğunuz, kim olduğunu bilmediğiniz, yaşını ve cinsiyetini gizleyen kişilerle karşı karşıya kalmaktadır.

İnternette raştırma yapan herkesin kolayca bulabileceği, çocuklarımızın istismar edileceği mecralardan birisi olan Avataria isimli oyuna dikkat edin, Avataria sınırsız bir tuzak ve çocuk istismari alanı sunuyor. Bu oyun dahil, diğer internet mecralarında da çocuklarımızı yanlız bırakmayalım, onların mutlaka kontrol altında olmalarını sağlayalım.

Anne Babalar ne yapabilir?

İnternet başında çocuklarınızı kontrolsüz bırakmayın, girdikleri tüm siteleri ve sosyalş hesapları kontrol edin, kimlerle iletişim sağladığını göz önünde bulundurun. Oynadığı oyunlardaki yapılabilecekleri test edin ve sizde oyunu oynayarak, kontrol edin, gerekirse oyunlardan uzak tutarak ilgisini farklı alanlara çekmeye çalışabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili internette yapılan Bu paylaşımı okuyarak, bu oyunun çocuğunuzun başına ne işler açabileceğini öğrenin.

https://eksisozluk.com/facebook-avataria-tehlikesi–5090020

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.