MobilShift

Aptoide nedir, Ne işe Yarar | Güvenli mi yoksa zararlı mı

14.09.2017
86
Aptoide nedir, Ne işe Yarar | Güvenli mi yoksa zararlı mı

Aptoide nedir?

Aptoide, Google Play alternatifi olarak oluşturulmuş bir uygulamadır, kendi bünyesinde barındırdığı farklı ve Google Play’de bulunmayan uygulamaları edinebileceğiniz bir platformdur. Aptoide ile, farklı bir çok uygulamaya erişebilirsiniz.

Aptoide uygulamasında, bir çok kullanıcıya kendi hazırladıkları uygulamaları eklemelerine ve sunmalarına izin verir, listelerden bir uygulama seçerek indirmeniz mümkündür.

Aptoide Ne işe Yarar?

Google Play mağazasında olmayan farklı bir çok uygulamaya erişebilirsiniz, Aptoide ile farklı bir Android mağazası hizmetinden yararlanabilirsiniz. Aptoide, 3.parti bir uygulama mağazasıdır diyebiliriz. Ancak APK dosyası olarak indireceğiniz için Google Play mağazasında olduğu gibi, bir denetim söz konusu olmayabilir ya da bir durumda sorumluluk kabul edilmeyebilir.

Aptoide nedir

Aptoide Güvenli mi?

Aptoide, Google Play mağazası alternatifi olarak hizmet verdiğinden, kendisi zaten Google Play mağazasında yer almaz, bu uygulamayı ancak Dış kaynaklardan APK olarak indirip bir Android cihaza kurabilirsiniz ve bu mağazadan indireceğiniz uygulamalar içinde aynı durum geçerlidir.

Her Apk dosyasında olduğu gibi, APK dosyalarında kaynağını bilmediğiniz için ve oluşturan kişininde bir denetimden geçmediği için, çok güvenli değildir. Her Apk dosyasında, bu risk mevcuttur ve doğal olarak bu uygulamadan indireceğiniz uygulamalarda da aynı durum söz konusu olacaktır.

Son olarak, APK dosyası ve dış kaynaklardan gelen bu uygulamaları elzem olmadıkça ve kaynağına güvenmiyor ve bilmiyorsanız yüklememenizi tavsiye ediyoruz.

Android Bilinmeyen Kaynaklar Nasıl Açılır?

Android Bilinmeyen Kaynaklar Açma

Kaydet

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.