MobilShift

Apple Kimliği Nasıl Silinir

05.11.2016
4
Apple Kimliği Nasıl Silinir

Oluşturduğunuz bir Apple kimliğinizi bir nedenden dolayı silmek istiyorsunuz. Ancak bunu yapmak için yardıma ihtiyacınız var. Apple kimliği oluşturulduktan sonra, nasıl kapatılır veya tamamen silinir?  Bu yazıda konu hakkında yapabileceklerinizi anlatacağız.

Apple hesabımızı kapatmak mümkün müdür?

Aslında Apple hesabını silmenin tam olarak resmi bir yolu yoktur, yani hesap seçenekleri içinde, hesabımı sil şeklinde bir seçenek olmadığı için siz, Apple hesabınızı bu şekilde kalıcı olarak silemezsiniz. Ancak bu demek değildir ki Apple hesabınızı silemezsiniz, bunun bir kaç yolu vardır ve sizlere bu yollardan bir kaç tanesini göstereceğiz

Apple hesabınızı tam olarak silemezseniz bile kişisel verilerinizi kaldırarak fiilen silmiş gibi olacaksınız.

Apple Hesabı Silinebilir mi?

Apple Kimliğinizi oluşturdunuz ama silemiyorsunuz, çünkü Apple buna izin vermemektedir. Bu sebeple Apple hesabın kapatılması işlem adımları mevcut değil.

Bu şekilde, kullandığımız e-posta ile yeni bir hesap açabilir yada artık kullanmamayı seçebilirsiniz.

Peki bu durumda yapabilirisiniz  bundan bahsedelim. Apple kimliğimize ait mevcut e-posta adresimizi değiştirmek ve kullanmadığımız eski bir e-posta ile ilişkilendirmek seçeneği mevcuttur.

Apple Kimliğinizi Yönetme – Değiştirme

Apple hesabınızı ve mevcut kimliğinizi dilerseniz farklı bir e-posta hesabın taşıyabilirsiniz, ancak yeni taşıyacağınız e-posta hesabı da size ait olmalıdır. Tanımladığınız e-posta hesabınızı da doğrulamanız gerekmektedir.

Apple Kimliği E-posta Adresi değiştirme

  • Apple kimliğiniz ile oturum açınız, ardından Apple Kimliğinizi Yönetin bölümünde yer alan Apple Kimliği yazan bölümde yer alan “Düzenle” menüsüne tıklayınız.
  • Apple Kimliği yazan yerde bulunan “E-posta Adresini değiştir” menüsüne tıklayınız.
  • Yeni bir E-posta adresi yazmanıza olanak tanıyan bir kutu açılır bu bölüme yeni e-posta adresinizi yazarak “Devam” tuşuna basınız.
  • Bu işlem adımında kayıt olurken verdiğiniz Güvenlik sorularını cevaplamanız gerekmektedir. Bu cevapları doğru olarak vermeden diğer bir adıma geçemezsiniz.

Bu bölümde ise verdiğiniz e-posta adresine gönderilmiş olan doğrulama kodunu girmelisiniz, Bu doğrulama kodunu girdikten sonra Apple kimliğiniz artık yeni e-posta adresiniz ile eşleştirilecek ve eski e-posta adresinize ait bir kayıt ve hesap kalmayacaktır.

Apple Kimliğinizi değiştiremezseniz

Apple Kimliğinizi şu anda bir Apple Kimliği olarak kullanılmayan, sizin kontrolünüzdeki herhangi bir e-posta adresiyle değiştirebilirsiniz. E-posta adresiniz @icloud.com, @me.com veya @mac.com ile bitiyorsa Apple Kimliğinizi değiştiremeyebilirsiniz. Ayrıca, hesap sayfanızda E-posta Adresini Değiştir seçeneğini de görmezsiniz.

Apple kimliğinizi yönetmek için giriş yapın

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.
error: Content is protected !!