MobilShift

Apple Hesabı silme | App Store Hesap Silme

03.08.2017
76
Apple Hesabı silme | App Store Hesap Silme

Bir Apple hesabı nasıl silinir? Daha önce açmış olduğunuz hesabınızı bir sebeple silmeniz gerekebilir. Peki Apple hesabı nasıl silinir? Şimdi size Apple hesabı nasıl silinir konusunda tüm ayrıntıları ile tüm bilgileri verelim.

Apple hesabını silmenin tam olarak resmi bir yolu yoktur.  Yani hesap seçenekleri içinde ararsanız, Apple hesabımı sil şeklinde bir seçenek bulamazsınız.

Sizde hesabımı sil şeklinde bir seçenek olmadığı için, Apple hesabınızı bu şekilde kalıcı olarak silemezsiniz. Ancak bu demek değildir ki Apple hesabınızı silemeyeceksiniz.

Aslında Apple hesabınızı silmenin bir kaç yolu vardır. Bizde sizlere bu yollardan bir kaç tanesini göstereceğiz. Apple hesabınızı tam olarak silemeyecek olsanız bile kişisel verilerinizi kaldırarak fiilen silmiş olabilirsiniz.

Apple Hesabı Silme İşlemi

İlk olarak Apple hesabınızın silinmesi ve kapatılması için bir talep gönderebilirsiniz. Hesap yöneticilerine hesabınızın silinmesini talep etmeniz gerekir.

Bu şekilde yapılacak olan başvuru çok kısa sürede gerçekleşmezse de, uzun vadede hesabınızı silmenin bir yoludur. Apple hesabınızı silmek istediğinizde dair göndereceğiniz bir talep işleme alınabilir ve Apple hesabınız silinebilir.

Apple hesabınızı silme için talep başvurusu için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. Bunun için ilk olarak, hesabınızda önemli veriler varsa yedekleyin veya silin.

Appleid.apple.com adresi ile ilişkili e-posta adresinizi de sildikten sonra, destek numarasını arayarak hesabınızın silinmesini açıklayın.

Unutmayın, hesabınız silindiğinde İCloud üzerinde ki verileriniz, ilişkili hesaplarınız iTunes ayarlarınız ve diğer bağlantılı verileriniz de silinecektir.

Apple Hesap Silme için verileri silme

Var olan hesap bilgilerinizi silerek, ödeme ve e-posta bilgileri, kişisel bilgileri de silerek hesap ile ilişkinizi kesmiş olursunuz. Aslında tam olarak belki hesabınızı silmeseniz bile kişisel bilgilere erişimi kaldırmış olursunuz.

Bu durumda hesabınız fiilen dursa bile artık size ait bir veri ve bilgi tanımlı olmadığı için risk teşkil etmeyecektir. Ve kullanılamayacaktır ve hesabınız silinmiş olarak kabul edilebilir.

Son olarak Apple hesabınızı silmek adına yapacağınız işlem, E-posta hesabınızı ilişkilendirme işlemini sonlandırmaktır. Bunun için var olan Apple hesabınıza giriş yapın ve e-posta alanında bulunan çarpı işaretine tıklayın. Bu şekilde  hesabınıza tanımlı olan e-posta adresini kaldırmış olursunuz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.