MobilShift

Apple hesabı için e-posta adresi nasıl değiştirilir?

08.02.2022
224
Apple hesabı için e-posta adresi nasıl değiştirilir?

Apple hesabımızda yer alan e-posta adresinizi nasıl değiştirebilirsiniz. Apple hesap için e-posta adresi nasıl değiştirilir?

Apple kimliğinizi açmak için kullandığınız e-posta adresini dilerseniz değiştirebilirsiniz. Apple hesap açma için ilk olarak e-posta adresi ile kayıt olursunuz. Ancak herhangi bir nedenle bu e-posta adresinizi daha sonradan değiştirmek isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Apple Kimliğinizi Yönetme – Değiştirme

Apple hesabınızı ve mevcut kimliğinizi dilerseniz farklı bir e-posta hesabın taşıyabilirsiniz. Ancak yeni e-posta adresinizi tanımlarken kendinize ait bir e-posta adresi olması önemlidir. Apple e-posta değişikliğinde yeni e-posta adresinizi onaylamanızı ister. Bu yüzden yeni taşıyacağınız e-posta hesabı da size ait olmalıdır. 

Apple Kimliği E-posta Adresi değiştirme

Şimdi e-posta adresinizi yeni bir adrese taşımaya karar verdiniz. Yapmanız gereken işlemler şu şekildedir:

  • Apple kimliğiniz ile oturum açınız, ardından Apple Kimliğinizi Yönetin bölümünde yer alan Apple Kimliği yazan bölümde yer alan “Düzenle” menüsüne tıklayınız.
  • Apple Kimliği yazan yerde bulunan “E-posta Adresini değiştir” menüsüne tıklayınız.
  • Yeni bir E-posta adresi yazmanıza olanak tanıyan bir kutu açılır bu bölüme yeni e-posta adresinizi yazarak “Devam” tuşuna basınız.
  • Bu işlem adımında kayıt olurken verdiğiniz Güvenlik sorularını cevaplamanız gerekmektedir. Bu cevapları doğru olarak vermeden diğer bir adıma geçemezsiniz.

Bu bölümde ise verdiğiniz e-posta adresine gönderilmiş olan doğrulama kodunu girmelisiniz. Bu doğrulama kodunu girdikten sonra Apple kimliğiniz artık yeni e-posta adresiniz ile eşleştirilecek ve eski e-posta adresinize ait bir kayıt ve hesap kalmayacaktır.

Apple Kimliğinizi değiştiremezseniz

Apple Kimliğinizi şu anda bir Apple Kimliği olarak kullanılmayan, sizin kontrolünüzdeki herhangi bir e-posta adresiyle değiştirebilirsiniz. E-posta adresiniz @icloud.com, @me.com veya @mac.com ile bitiyorsa Apple Kimliğinizi değiştiremeyebilirsiniz. Ayrıca, hesap sayfanızda E-posta Adresini Değiştir seçeneğini de görmezsiniz.

Apple kimliğinizi yönetmek için giriş yapın

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.