MobilShift

Android uzaktan uygulama yükleme

23.03.2017
73
Android uzaktan uygulama yükleme

Android cihaza uzaktan yükleme

Android işletim sistemi olan bir cihaza uzaktan uygulama nasıl yüklenir? Bilgisayardan, Google Play mağazasından Android cep telefonunuza uygulama yükleyebilirsiniz, bunu nasıl yapacağınızı aşağıda anlatmaya gayret ettik. Android uygulamaları uzaktan yani cep telefonunuz yanınızda bile değilken yüklemenize olanak tanınmaktadır. Google Play mağazasındaki uygulamaları Android işletim sistemine sahip bir telefona yükleme işlemi anlatımı.

Android Uzaktan uygulama nasıl yüklenir?

Bunun için gereken en temel özellik, cep telefonunuzda tanımlı olan Google hesabınızdır, Android cep telefonlarında Google Play mağazasından uygulama indirmek için mutlaka bir Google hesabı ile tanımlanmış olmak durumundadır, aksi halde Google Play üzerinden uygulama indirmezsiniz.” GooglePlay Hesabı açma” için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Şimdi bilgisayarımızdan web üzerinden Google Play mağazasını ziyaret edelim. Burada yer alan uygulamaları inceleyebilir ve beğendiklerimizi de uzaktan telefonumuza yükleyebilirsiniz. Android telefonunuzda yer alan aynı hesapla oturum açmanız gereklidir, uygulama yüklemek istediğinizde zaten uyumlu cihazınızın adını burada göreceksiniz.

Google Play uzaktan uygulama yükleme

Google play mağazasında oturum açın ve yüklemek istediğiniz, Uygulama, Film, kitap yada gazeteyi arayarak seçin.

Uygulamaya tıkladığınızda uygulama ile ilgili olarak karşınıza gelen sayfada yorumlar, bilgiler ve uygulamayı anlatan açıklama bölümlerini ve kullanıcı yorumlarını inceleyin. Bu uygulamayı yüklemeye karar verirseniz “Yükle” butonuna tıklayın.

Google Play mağazasında oturum açmış olduğunuz hesabınız ile aynı hesabı kullanan cihazınız yada birden fazla cihaz varsa burada seçmeniz için karşınıza gelecektir. Yükelme yapmak istediğiniz cihazı listeden seçin ve “Yükle” butonuna tıklayarak yükleme işlemini başlatınız.

Burada eğer, cihaz seçmiş olduğunuz uygulama ile uyumlu değilse, cihaz listesindeki cihazınız görünür ancak pasif durumda olacağından yükleme yapamazsınız.

 

Google Play uygulaması

Ekranda seçmiş olduğunuz uygulamanın, en kısa sürede cihazınıza yükleneceği uyarısını aldığınızda işlemi doğru olarak tamamlamış olursunuz. Bu işlemin tamamlanabilmesi için cihazının geçerli bir internet bağlantısı olması gerektiğini unutmayınız.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.