MobilShift

Android Uygulamaları Pc de çalıştırma

07.10.2017
6
Android Uygulamaları Pc de çalıştırma

Android Uygulamaları Pc’de çalıştırma yolu var mı? Android uygulamaları bilgisayarınızda çalıştırmak istiyorsunuz. Ancak bu konuda bilgiye ihtiyacınız var yapmanız gereken tam olarak nedir?  Android uygulamaları masaüstü bir bilgisayarda çalıştırmak ister miydiniz, peki bu mümkün mü?

Pc bilgisayarların işletim sistemi ile mobil cihazların işletim sistemleri farklıdır. Bu sebeple normalde Android için hazırlanmış olan uygulamalar bilgisayarda çalışmazlar.

Ancak bunun bir yolu var. Android uygulamaları, PC üzerinde çalıştırmak için, Android “emülatör” programları bulunur. Bu emulator programlarını kullanarak  uygulamaları kişisel bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Bilgisayarınıza kuracağınız bir Emulator programı ile, çok kolay bir şekilde Android uygulamaları Pc üzerinde çalıştırabilirsiniz.

Bu işlem için size gerekli programlar Android Emülatör olarak isimlendirilmiş programlardır. İnternette arama yaptığınızda karşınıza bu işi yapan birkaç program çıkacaktır, biz bunlardan bir tanesi olan “Blue Stacks” isimli programı tanıtacağız.

Android işletim sisteminde çalışmak üzere hazırlanmış olan uygulamalar, Windows ya da Mac tabanlı bir işletim sisteminde doğrudan çalışmazlar.

Bunun için Emülatör diye tabir edilen 3.parti yazılımlara ihtiyaç vardır, bu sebeple Android uygulamaları Windows tabanlı bir bilgisayarda kullanmayı düşünüyorsanız, bu emülatörleri kullanmanız gerekmektedir.

android pc

BlueStacks nedir?

Android Emülatörler içinde en stabil ve uyumlu çalışan programlardan bir tanesi de BlueStacks programıdır. BlueStacks Programı yaklaşık 252 Mb büyüklüğünde ve ücretsiz bir yazılımdır.

BlueStacks programı, Windows ile çalışan bir masaüstü ya da dizüstü bilgisayara kurularak, Android uygulama çalıştırma işlemi için üretilmiş bir yazılımdır.

Programı indirmek için, sayfamızın alt kısmında yer alan bağlantıyı takip ederek ulaşacağınız Download sayfasından Ücretsiz olarak indirmeli ve bilgisayarınıza kurmalısınız.

Programı kurduktan sonra, Google Play hesabınızı kullanarak, program üzerinde oturum açarak, Android uygulamalarına ulaşabiliyorsunuz.

BlueStacks ile aynı zamanda, APK dosyalarını sürükle bırak yaparak, program içinde açmanızda mümkün olabiliyor.

BlueStacks Programını İndirin

https://www.bluestacks.com/download.html?utm_campaign=homepage-dl-button-en

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.
error: Content is protected !!