MobilShift

Android uygulama durduruldu

13.05.2016
158
Android uygulama durduruldu

Android uygulama durduruldu hatası ve çözümü

Android telefonda uygulama durduruldu hatası nasıl çözülür? Uygulama neden durduruldu, ne hatası alıyor, Android belleği temizleme ve sorun giderme seçenekleri neler? Uygulama hatalı mı veya telefonumda bir sıkıntı mı var? Android uygulama hataları ve çözüm yolları nelerdir? Android kullanıcılarına yönelik, yüklenen uygulamaların hata vermesi, kapatması veya durdurulması hatalarına olası sebepler ve çözüm yolları için bir kaç önerimiz bulunmaktadır. Android uygulama hatalarına olası çözüm yolları nelerdir?

Android uygulama hataları

Android cihazlarda, hemen hemen herkesin başına zaman içinde gelebilecek olan bir sorunda uygulamaların hata vermesidir. Android sürümlerine ve telefon modellerine göre değişkenlik gösterse de, bu sorunların çözümleri genelde aynıdır. Android bir telefonda uygulama durduruldu hatası vermesi, genellikle uygulamadan kaynaklanmaz, ama çok ender de olsa uygulamada bulunan bir hatada buna sebebiyet verebilmektedir.

andorid-uygulama-durduruldu-hatası

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, Android cihazda hata veren uygulamanın daha önce çalışıp çalışmadığıdır. Eğer bu uygulama daha önce çalışır durumdaysa ve son zamanlarda uygulama durduruldu hatası veriyorsa, telefonunuzdan veya Android sürümünden kaynaklanabilir.

Android uygulama durduruldu hatası sebepleri

Yakın zamanda sürüm güncellemesi yaptıysanız, Android sürümünüz güncel durumda kalırken, uygulama eski sürümde kaldığı için hata verebilir, uygulama Android sürüm değişikliklerinden etkilendiği için hata sebebi bu olabilir, bu durumu düzeltmek için uygulamanın son sürümünü güncellemeniz sorunu çözebilir, zaten son sürümü kullanıyorsanız, uygulamayı kaldırıp yeniden kurmanız gerekebilir.

Uygulama hatalı olabilir, Uygulama kurulumdan bu yana stabil yani düzgün çalışmıyorsa, uygulama hatalı olabilir, bu hata tamamen veya kısmen olabilir, örneğin bir özelliğini kullandığınızda yada bir işlem yaptığınızda Uygulama durduruldu hatası veriyorsa, ve telefonunuzda, Ram belleğiniz ile ilgili bir hata yada bellek miktarında bir düşüklük yoksa, uygulamada sorun olabileceğinizi aklınıza getirebilirsiniz.

Ram Bellek yetersizliği

Sistem gereksinimi çok fazla olan uygulamaların çalıştırılmaya çalışılması Uygulama durduruldu hatası almanıza sebep olabilir, Grafik belleğiniz yeterli cevabı veremiyorsa, uygulama hata vererek kapanabilir. Android Market üzerinden, kurulu uygulamayı bularak, açıklama bölümünden minimum sistem gereksinimlerini inceleyerek, telefonunuzun bu yeterlilikleri karşılayıp karşılamadığını kontrol edebilirsiniz.

Bunların dışında birden fazla uygulamada Uygulama durduruldu hatası alıyorsanız ve bu hataların zaman aralıkları çok sık olmaya başladıysa, telefonunuza bir bakım yapmanızın zamanı gelmiş durumdadır. Hangi uygulama olursa olsun Uygulamalar stabil çalışabilmek için Ram belleğe ihtiyaç duymaktadırlar, eğer ram bellek miktarınız çok fazla değilse, en az 2GB ve ya üzeri değilse, ve telefonunuzda, çok fazla uygulama yüklü ise, bu hataların sebebi olabilir.

Andorid Ön belleği temizleme için yapılması gerekenleri öğrenmek için “Android önbellek temizleme”  isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Android cihazlarda sistem optimize eden bir çok uygulama bulunur, bu uygulamalar, ram, ön bellek ve diğer gereksiz dosya ve işlemleri optimize ederek, telefonunuzu hızlandırmak suretiyle optimize edebilirler, bu uygulamaları kullanabilirsiniz. Bu konu ile alakalı olarak daha önce paylaştığımız “Android Optimize etme” isimli yazımız da okuyabilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.