MobilShift

Android Telefonunuzu Bilgisayarınızdan Yönetin – AirDroid

26.01.2019
206
Android Telefonunuzu Bilgisayarınızdan Yönetin – AirDroid

Android Telefonunuzu Bilgisayarınızdan Yönetmek için Airdroid uygulamasını deneyebilirsiniz. Android cihazı kablosuz olarak bilgisayara, PC veye Mac fark etmez, Airdroid ile oldukça kolaydır. Airdroid nedir ve tam olarak nasıl kullanılır ve ne işe yarar yazımızda bulabilirsiniz.

Android cihazları kablosuz olarak nasıl bilgisayara bağlayabilirsiniz? Her zaman elinizin altında olması gereken bir uygulama, uzaktan telefonunuzu yönetebilir ve ihtiyacınız olan birçok işlemi uzaktan kolayca yapabilirsiniz. Oldukça faydalı bir Android uygulaması olan AirDroid ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi bu yazıda bulacaksınız.

Bugün size faydalı Android uygulamalarından birisi olan AirDroid isimli uygulamadan bahsedeceğiz, birçok Android kullanıcısının aslında ihtiyacı olan ama haberdar olmadığı bir uygulama AirDroid. Bilgisayardan telefon araması, SMS gönderme, resim ve video çekme ve aktarma, kişileri yönetme ve buna benzer birçok özelliği kullanmanız mümkün olabiliyor. En güzel özelliklerinden bir tanesi de Android yedek alma işleminizi otomatik olarak yapması.

Uygulama oldukça faydalı bir Android uygulamasıdır ve eminiz birçok işinizi kolaylıkla, Android rehber yedekleme gibi uğraştırıcı birçok işlemi bu uygulama sayesinde yapabileceksiniz. Peki o zaman tam olarak ne işe yarıyor bu AirDroid uygulaması, hemen anlatmaya başlayalım.

AirDroid Nedir ve Ne işe Yarar?

Bu uygulama, cep telefonunuzu tamamen bilgisayarınızda yönetmenize olanak sağlıyor. Ayrıca Android telefonunuzdaki tüm verilere ve uygulamalara erişim imkanı sağlıyor. Hem de bunu yaparken, cihazı bilgisayara bağlamanıza gerek kalmıyor. Bunu nasıl mı yapıyor? Uygulamanın iki farklı şekilde kullanımı bulunuyor, bir tanesi Web üzerinden telefona erişim, diğer ise masaüstü bir program ile telefonunuzu yönetme imkan olması. Bu iki seçeneği de kullanabilirsiniz.

airdroid arayüzü

airdroid arayüzü

Android telefonunuzda yapabildiğiniz her şeyi, Android yedek alma, Android rehber yedekleme dahil, bilgisayarınızdan da yapmak ister miydiniz? Mesela kişilerinize erişmek ve Rehberinizin yedeğini almak gibi. Android telefonunuza direkt olarak bağlanarak, uzaktan dilediğiniz hemen hemen her şeyi yapmanızı sağlayan harika ve çok faydalı bir Android uygulaması olan AirDroid ile yapabileceklerinizi de bir göz atalım isterseniz.

Uygulamayı kullanarak Android cihazınızı yönetmek için ilk olarak yapmanız gereken şey, uygulamada bir hesap açmak, bu hesabı ücretsiz olarak açabiliyorsunuz. Uygulamada “Premium” seçeneği de bulunuyor, bu seçenek ile ekstra özellikleri de kullanabiliyorsunuz.

airdroid masaüstü sürümü nasıl indirilir

airdroid masaüstü sürümü nasıl indirilir

AirDroid Web Arayüzü

Dilediğiniz yerden Web tarayıcısını kullanarak telefonunuza ulaşabileceğiniz bir platform sunan AirDroid ile hesabınıza her yerden erişmeniz mümkün. Sadece resmi sistem üzerinden kullanıcı adı ve parolanızı girerek, Android cep telefonunuza girerek, yönetebiliyorsunuz. Ancak web sürümünde Android yedek alma özelliği bulunmuyor.

Airdroid web arayüzü

Airdroid web arayüzü

AirDroid ile Android telefonunuzdaki, uygulamaları görebilir, yeni bir uygulama yükleyebilir veya var olan uygulamayı silebilir veya indirebilirsiniz. Burada uygulamanın en güzel özelliklerinden bir tanesini de deneyebilirsiniz. Telefonunuzda yüklü herhangi bir uygulamanın “Apk” sürümünü bilgisayara indirmeniz bu adımdan mümkün olabilmektedir.

android uygulama listesi

Eğer telefonunuzda “Bluestacks Android Emülatör” veya benzeri bir uygulama varsa, indirdiğiniz “Apk” dosyalarını bu şekilde de çalıştırabilirsiniz.  Bu arada Bluestacks Android Emülatörü nedir merak ediyorsanız hemen söyleyelim, bilgisayarda Android işletim sistemi çalıştırmak için hazırlanmış bir uygulamadır. Bununla ilgili olarak daha detaylı bilgi için  aşağıdaki makaleden faydalanabilirsiniz.

AirDroid ile Mesajlar / SMS

AirDroid Web ya da masaüstünde yapacağınız işlemlerden bir tanesi de, SMS’i görüntüleyebilir, alabilir, cevaplayabilir, yazabilir veya silebilirsiniz. AirDroid Web ile yapacağını her işlem anında Android cihazınıza iletilir.

Örneğin, Web kullanarak tarayıcıda bir mesaj gönderirseniz, aslında mesajı gönderen Android cihazdır. Mesaj gönderme ücreti, aboneliğinize bağlı olarak operatörünüz tarafından tahsil edilecektir, AirDroid bunun için fazladan bir ücret talep etmez.

AirDroid Resim Aktarma

Android cihazdaki tüm fotoğrafları görüntüleyebilir ve aynı zamanda yönetebilirsiniz. Tam ekranda görüntülemek için fotoğrafı çift tıklamanız yeterlidir. Ayrıca buradaki resimler veya videoları indirebilir, bilgisayara kaydedebilir veya silebilirsiniz. Android için kullanacağınız farklı bir uygulamaya gerek kalmadan, Android resimlerinizi bilgisayara aktarabiliyorsunuz.

Android Telefondan Bilgisayara Dosya Aktarma

Airdroid uygulaması ile telefonunuzdan bilgisayara ya da tam tersi dosya transferi yapabilirsiniz. Bunun içinde ister web arayüzünden isterseniz de masaüstü uygulamasından “Dosyalar” seçeneğine girmeniz yeterlidir. Buradan dilediğiniz klasördeki verileri bilgisayarınıza indirebilir veya bilgisayarınızdan buraya kopyalayabilirsiniz.

telefondan bilgisayara dosya aktarma

Airdroid dosya aktarma

AirDroid İle Telefon Yedeğinizi Alabilirsiniz.

Bu uygulamanın en güzel özelliklerinden bir tanesi de, telefonunuzun yedeğini alabilmenizdir. Sadece masaüstü sürümünde kullanılan bu özellik ile, telefonunuzun seçtiğiniz bir klasörüne yedek alabilir veya otomatik yedekleme özelliğini devreye sokarak, belirli aralıklar ile yedek almasını sağlayabilirsiniz.

Bunun için ilk olarak masaüstü sürümünden, “General” sekmesinden yedeklemeniz hangi klasöre kaydedilmesini istiyorsanız ayarlamanız gerekmektedir. “Backups” seçeneğinden bu işlemi yapabilirsiniz.

android yedek alma

Daha sonra, “Backup” seçeneğine gelerek, “Automatic” seçeneğini işaretleyerek “Done” butonun basarak telefonunuzun rehber dahil yedeğini hemen seçtiğiniz klasöre alınmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde telefonda bulunan bilgileriniz, resim ve videolarınız , kişileriniz her zaman güvende olur.

android telefon yedek alma

Android telefon yedek alma

AirDroid Hesap Açma ve Giriş İşlemleri

Şimdi AirDroid hesabı  nasıl açılır anlatalım, bunun için sadece bir e-posta adresine ihtiyacınız var ve Web Airdroid sayfasından “Hesap aç” seçeneği ile küçük bir kayıt formu kullanarak, servise kaydolmanız gerekiyor.

airdroid hesap açma formu

Airdroid Hesap Açma Formu

Web üzerinden AirDroid hesabınızı açmak için, küçük kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir. Aşağıdaki resimde de görüleceği üzere, bu kayıt formunda doldurmanız gereken bilgiler şunlardır.

  • E-mail Adresi
  • Şifre
  • Şifre (Tekrar)
  • Nickname (Rumuz)

Bu bilgileri doldurduktan sonra, karşınıza kod isteyen bir bölüm gelir, bu aşamada yapmanız gereken şey, kayıt esnasında verdiğiniz e-mail adresine gönderilen tek kullanımlı ve süresi 10 dakika için geçerli kodu girmektir.

airdroid kaydolma formu

AirDroid Kaydolma Formu

E-mail adresinize giderek bu kodu alın ve formdaki alana yazın veya yapıştırın. Size gönderilen form aşağıda resimde görüldüğü gibi gözükecektir. Unutmayın bu kodun geçerlilik süresi 10 dakikadır, eğer bu süre geçerse kayıt olma işlemlerinizi tekrarlamanız gerekecektir.

airdroid kayıt onay kodu

AirDroid Kayıt Formu Onay Kodu

Bu şekilde faydalı bir Android uygulamalarından bir tanesine sahip olabilirsiniz, burada hemen belirtmek gerekirse, Airdroid hesabı açmak tamamen ücretsizdir.

AirDroid’e Kaç Tane Cihaz Ekleyebilirim?

AirDroid uygulaması birden fazla cihazı destekler, bunun için hesabınıza cihaz ekleyebilir veya silebilirsiniz. Ancak eklemek istediğiniz cihaza erişiminizin olması gerekmektedir. Peki AirDroid hesabıma nasıl cihaz ekleyebilirim?

AirDroid Hesabıma nasıl cihaz ekleyebilirim – silebilirim?

  1. Eklemek istediğiniz cihaza Air AirDroid’in en son sürümünü yükleyiniz.
  2. AirDroid uygulamasında, hesabınıza giriş yapın.

Bu cihazda, artık Web ve Masaüstü sürümlerinde görünür bir hale gelecektir. http://web.airdroid.com veya AirDroid Win / Mac’te oturum açtığınızda , cihazınızı burada görebilir ve yönetebilirsiniz.

AirDroid Hesabınızdan Cihaz Kaldırma – Silme

Mevcut bir cihazı hesabımdan nasıl kaldırırım? AirDroid hesabınızdan dilediğiniz zaman, istediğiniz cihazı rahatlıkla silebilirsiniz, bunun için aşağıdaki yönergeleri uygulamanız yeterlidir.

  1. AirDroid hesabınızda “Oturum açın”,
  2. Cihazlarım’dan silmek istediğiniz cihazı seçin,
  3. AirDroid için hesap şifrenizi girin,
  4. Tamam tıklayın.

Cihaz hesabınızdan silinecektir.

AirDroid Kaç Tane Cihaz Eklenir?

Bu aşamada kullanıcıların merak ettikleri bir konuya da açıklık getirelim, AirDroid hesabınıza ücretsiz sürümde sadece 2 adet cihaz bağlayabilirsiniz. Ancak Premium hesabına geçerseniz o zaman 10 adet cihaza kadar yüklemenize izin verilir. daha fazla cihaz yüklemeye ihtiyacınız varsa, işletme sürümüne geçmeniz gerekmektedir. İşletme sürümü web sayfasından ücretsiz deneyebilirsiniz.

airdroid işletme sürümü

AirDroid İşletme Sürümü – Ücretsiz Deneyebilirsiniz.

AirDroid Uygulamasını İndirin

Android cihazınıza, Windows Pc’ye veya Mac bilgisayarınıza uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

airdroid arayüzü

Airdroid İndirme Sayfası

Bu yazıda size “Faydalı Android Uygulamalar” dan bir tanesi olan AirDroid uygulamasını detaylı bir şekilde tanıtmaya çalıştık. Android cihazlar için harika bir araç ve yönetim sistemi sayesinde, tüm işlemlerinizi bu şekilde uzaktan bağlanarak yönetebileceksiniz.

Rehberinizin yedeğini almak için farklı bir uygulama kurmanıza gerek kalmaz, resimlerinizi bilgisayara kolayca aktarabilirsiniz. Kişilerinizi yönetebilir, uygulamalarınızı APK olarak indirebilir, Android sisteminizin bir yedeğini kolaylıkla alabilirsiniz.

Bunun dışında, işinize yarayacak birçok özelliği ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.