MobilShift

Android telefonun özellikleri nasıl öğrenilir | İşlemci | Ram | Kamera | Batarya

29.01.2016
1.645
Android telefonun özellikleri nasıl öğrenilir | İşlemci | Ram | Kamera | Batarya

Android telefonun özellikleri nasıl öğrenilir? Android bir telefonda var olan özellikler; işlemci, kamera, batarya, hafıza, sensörler ve çekirdek sayısı gibi özellikleri nasıl öğrenilir? Android bir telefon için hazırlanmış olan uygulama ile bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Bir telefona ait, işlemci, Grafik özellikleri, Ram miktarı ve depolama kapasitesi gibi bilgileri nasıl öğrenebilirim diye merak ediyorsanız, bu yazıyı okuduktan sonra, basit bir uygulama ile tüm bu bilgilere kolayca ulaşabileceksiniz.

Android telefon özellikleri öğrenme

Uygulamanın adı ise Droid Hardware Info, bu uygulama Google Play mağazasında ücretsiz olarak dağıtılmaktadır, yazımızın sonunda bu uygulamanın indirme linkini bulabilirsiniz. Şimdi gelelim telefonumuzun donanım bilgilerini nasıl öğrenebileceğimize, Droid Hardware info uygulamasını indirip cihazımıza yüklüyoruz. Uygulamaya dokunarak açıyoruz , burada verilen bilgilere göz atarak telefonumuz hakkında istediğimiz tüm bilgilere ulaşmamamız mümkün.

Droid Hardware Info ile gelen Telefon bilgileri

Telefon işlemcisi, Telefon işlemcinizin mimarisi, Telefon işlemci çalışma hızını, Telefon işlemci  çekirdek sayısını,  Telefon grafik birimi özellikleri, Telefonun bellek durumunu, telefon ram durumu, batarya özellikleri,  Ayrıca ve System Memory, Hafıza, Camera, Batarya, Sensör sekmelerinde telefonunuza ait tüm özellikleri detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Droid İnfo uygulaması ile öğrenebileceğiniz Telefon özellikleri

Droid İnfo uygulaması ile ilk Device sekmesinde Cihazın marka ve modelini, Çipset ve Android versiyonunu ve parmak izi model numarası gibi telefon ile ilgili genel bilgileri bulabilirsiniz.

System sekmesinde ise Cpu mimarisi, Kart modeli, işlemci çekirdek sayısı, Saat hızı Kaç MHZ gibi bilgileri görebilirsiniz.

Droid İnfo uygulamasında Telefonunuzun hafıza bilgileri bulunur, toplam hafıza, kullanılabilir hafıza ve Ram miktarlarınızı öğrenebilirsiniz.

Telefonunuzun Kamera özelliklerini öğrenebilmek için, Camera sekmesini kullanın, burada ise çözünürlük, flash olup olmadığı ve resim çekme modları gibi özellikleri öğrenebilirsiniz.

Telefonunuzunbatarya tipi nedir? Batarya durumu ve batarya özelliklerini görebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Telefonumda hangi sensörler var, cep telefonunuzda bulunan sensörler hakkında bilgiler alabilirsiniz. Kaç sensör var, sensör markaları ve sensör özelliklerini görmeniz mümkün.

Droid Hardware Uygulaması İndir

Telefon özellikleri öğrenme uygulaması Droid Hardware İnfo uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mehmet yıldıray dedi ki:

    teşekkürler

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.