MobilShift

Android Telefonlarda Ses Yükseltme Nasıl Yapılır

26.11.2018
206
Android Telefonlarda Ses Yükseltme Nasıl Yapılır

Android işletim sistemine sahip bir cihazınız var, ama sesi yeterli gelmiyor mu? Android telefonda ses yükseltme nasıl yapılır? Ses konusunda sıkıntı yaşayan kullanıcılar, ses yükseltme amaçlı hazırlanmış olan uygulamalardan kullanabilir, bizlerde bu yazımızda telefonunuzun sesini nasıl yükseltebileceğinizi ve hangi yardımcı uygulamaları kullanabileceğinizi anlatacağız.

Mobil cihazınızın sesi yeterli gelmiyor olabilir, bir çok marka ve model cihazların ses çıkışları aynı olmaz, kullanılan ses donanımlarına ve kalitelerine göre ses çıkışları farklı farklı olabilmektedir. Bu durumda özellikle dışarıda ya da gürültülü ortamlarda cihazın sesini duymanız zor olabilmektedir.

Android Telefonlarda Ses Yükseltme Nasıl Yapılır?

Bu durumda yapmanız gereken şey yazılımsal olarak ses seviyesini yukarı çekmektir. Cihaza donanımsal olarak herhangi bir işlem yapılması mümkün olmadığı için, ses çıkışını sanal olarak yükselterek kullanmanıza olanak sağlayan bazı yardımcı uygulamalar bulunmaktadır.

Google Play mağazasında Android cep telefonları için hazırlanmış olan ses yükseltici uygulamalar bulunmaktadır, ancak bu uygulamalar kendi içlerinde farklı işlev ve özelliklere sahiptir. Bu uygulamalardan biriside Ses+ uygulamasıdır.

Ses+ uygulaması yalnızca cihazın sesini arttırmakla kalmaz, harici olarak takılan kulaklığınızın ve bluetooth cihazlarında sesini arttırmaktadır. Genelde ses yükseltici uygulamalar konusunda en çok şikayet sesi yükseltirken bozduğu yönünde gelmektedir.

Ses+ uygulaması bu sorunu en aza indirdiğini iddia etmektedir ve gürültü filtrelemesi yaparak sesi mümkün olduğunca gürültü ve kalite bozmadan yapabilmektedir.

telefonda ses yükseltme

Ses+ uygulaması ile telefonunuzdaki tüm medyaların seslerini, mp3, müzik veya Video fark etmez arttırabilirsiniz. Ses+ uygulaması ile bildirim panelinden sesin şiddetini arttırarak veya azaltarak dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Ses+ uygulaması ile cihazınızı araçta AUX, kablo vs. ile dinliyorsanız, ses yükselttiğiniz zaman araçta çıkan sesi de yükseltebilirsiniz.
Ses+ uygulaması ile çok yüksek seviyede ses ile müzik dinlemek kulağınıza zarar verebilmektedir, özellikle çocuklara bu şekilde müzik dinletmeyiniz.

Ses Yükseltici Uygulamayı İndirin

Ses+ uygulamasını Android işletim sistemi ile çalışan cihazlar için aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

google play logo

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.