MobilShift

Android Telefonda Silinen Resimler ve Videoyu Geri Getirme Kurtarma

23.12.2018
39
Android Telefonda Silinen Resimler ve Videoyu Geri Getirme Kurtarma

Android bir cihazda silinen resimleri geri getirme işlemi nasıl yapılır? Telefonda silinmiş bir dosya ya da resim nasıl kurtarılır?

Android ile çalışan telefonlarda, yanlışlıkla sildiğiniz bir resmi geri getirme yani kurtarma şansınız vardır. Bunun bir kaç yolu ve yöntemi bulunur.

Android telefonunuzda bir resmi sildiniz, yada herhangi bir şekilde silindi ve o silinen resmi kurtarmak istiyorsunuz, ne yapmalısınız?

Dediğimiz gibi, Android ile çalışan cihazlarda silinen bir resmi ya da videoyu geri getirebilirsiniz, bunun için cihazınızın Root’lu ya da Root’suz olmasına göre bazı yardımcı uygulamalar bulunmaktadır.

Telefonunuz Root’lu yani kök dosyalara erişim yetkisi olan bir cihaz ise silinen resimler daha başarılı bir şekilde geri getirilebilir, değilse sadece kök dizin olmadan bazı resimleri geri getirme şansınız vardır.

Silinen resim ve dosyaları geri getirmek için hazırlanmış olan uygulamalar bulunur, bunlar daha önceden silinmiş olan resimleri, SD karttan, dahili hafıza ve SIM karttan geri getirmenize yardımcı olur telefonunuza geri getirebilir.

Silinen Resimleri Geri Getirme Programı

Apersoft tarafından hazırlanmış olan bu uygulama ile PC’den yani bilgisayardan silinen resimleri geri getirerek kurtarabilirsiniz. Bu etkili bir yöntemdir.

Aşağıdaki bağlantıdan gideceğiniz resmi siteden programı indirerek inceleyebilir ve ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

https://www.apowersoft-tr.com/android-veri-kurtarma-programi

Silinen Resimleri Google Resimlerden Kurtarma

Silinen resimlerinizi kurtarmanın diğer bir yolu ile, Google Resimler uygulamasını kullanmaktır. Ancak bunun için Android telefonunuzdaki hesap ile oturum açmış olmanız ve gereken senkronizasyon işlemi için izin vermiş olmanız gereklidir.

Eğer bu işlemi yapmış iseniz, ve resimlerinizi senkronize edildikten sonra sildiyseniz kurtarma şansınız vardır.

Google resimler, Android telefondaki Google hesabı ile çekilen resimleri kendi sunucusunda depolayarak senkronize bir şekilde saklar, yani telefonunuzdan bir resim silindiğinde, Google Resimler’den de silinir.

Google resimler uygulamasına giderek, Android cihazınızdaki hesap ile oturum açın ve resimleri inceleyin, eğer geri getirmek istediğiniz resmi bulamıyorsanız, çöp kutusuna bakın, silinen resimler burada 60 gün boyunca saklanmaktadır.

Bu şekilde her iki yöntemi kullanarak silinen dosya, resim ya da videoyu geri getirmeniz mümkün olabilir.

Eğer her iki yöntem ile başarılı olamadıysanız bu durumda farklı geri getirme uygulamalarını ya da daha profesyonel ücretli uygulamaları deneyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.