MobilShift

Android Telefon rehber kişi birleştirme

08.02.2016
77
Android Telefon rehber kişi birleştirme

Android Telefon rehber kişi birleştirme

Tüm android telefonlarda, rehberinizdeki yinelenen kişileri, aynı numaraya sahip kişilerinizi, birleştirmeniz mümküdür. Telefonda rehberde bulunan numaralar ve kişilerin kayıt yerleri farklı olabilir, Telefon hafızası, sim kart, Whatsapp kişileri, Google hesabından gelen kişi bilgileri gibi, bir çok tekrarlanan veriler, kalabalık yaratabilir.

Rehber kişi birleştirme ile bu kişiler, birbirlerine bağlanarak, tek isim altında gösterilir, kişi bilgileri silinmez, sadece birbirlerine bağlanırlar ve istendiğinde birbirlerinden ayrılabilirler. Android rehber kişi birleştirme için aşağıdaki yönergeleri uygulayınız.

Rehber kişi birleştirme

Android rehberinize girin ve Kişiler sekmesine gelerek, üç nokta işaretine dokunun ve açılır menüden “Benzer kişileri yönet” seçeneğine dokunun.

android-kişi-birleştirme-1

Benzer kişiler bulunacak ve listelenecektir, burada yapmanız gereken, birleştirmek istediğiniz kişilerin isimlerinin yanında bulunan kutucukları işaretlemek olacaktır.

android-kişi-birleştirme-2

Birbirlerine bağlamak istediğiniz kişilerin isimlerinin başındaki kutucuları işaretleyerek, üstteki Bağla butonuna basarak, bu kişileri birbirlerine bağlayarak Birleştirmiş olursunuz.

android-kişi-birleştirme-3

Birbirlerine bağlı kişilerin bağlantısını kesmek ve eski haline döndürmek için ise, rehberinizde bağladığınız kişiyi bulun ve kişi kartındaki üç noktaya dokunarak açılır menüden, kişilerin bağlantısını kesin, seçeneğine dokunun.

android-kişi-ayırma

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.