MobilShift

Android Screenshot nerde | hangi klasörde

09.02.2016
73
Android Screenshot nerde | hangi klasörde

Android Screenshot klasörü nerede?

Android cihazlarda Screenshot yani ekran resmi yakalandığında Screenshot klasörüne kaydedilir. Bir resim çektiğinizde, ekranın anlık görüntüsünü aldığınızda, oluşturulan resim hangi klasöre kaydedilir? Yakaladığınız ekran resimlerini daha sonradan dosya konumundan almak isterseniz, yapmanız gereken Screenshot klasörünü bulmak olacaktır. Android için Screenshot klasörü yolunu öğrenmek için aşağıdaki anlatılanları uygulayınız. Screenshot klasöründe bulunan resme ulaşmak için birden fazla yol bulunur, bu yöntemler ise şunlardır.

Screenshot klasörü nerede?

Özellikle Samsung cihazlarda bulunan Dosyalarım klasöründe bulunan “Resimler” alt klasörüne dokunun ve cihaz içinde yer alan tüm resimleri listeleyin, buradan son çektiğiniz resme ulaşabilirsiniz. Bu birinci yöntem ama burada tüm resimler yer alır ve diğer resimler arasında dilediğiniz resmi bulmak zor olabilir.

Diğer bir yöntem ise, direkt olarak Screenshot klasörünü açmaktır, bunun için cihazı kablo ile bilgisayara bağlayınız ve aşağıdaki dizini takip ederek Screenshot klasörüne ulaşarak, ekran görüntüsü aldığınız resimlere ulaşabilirsiniz.

Phone> Pictures> Screenshot

Screenshot-nerede

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.