MobilShift

Android Rehber Geri Getirme | Rehber Kurtarma

17.09.2015
79
Android Rehber Geri Getirme | Rehber Kurtarma

Rehberi geri yükleme nasıl yapılır? Android rehber yedekleme ve geri yükleme işlemi nasıl yapılır? Rehberinizde yer alan kişilerinizin silinme ve kaybolma ihtimaline karşı, telefonunuzu yedekleyerek, bu riskten korunabilirsiniz.

Android telefonlar için rehber kurtarma ve yedek alma ve yedeğinizden geri yükleme işlemleri nasıl yapılır? Gmail rehber yedekleme gibi birçok farklı araçları kullanarak, rehberinizi güvende tutabilirsiniz.

Telefondan ya da sim karttan rehberinizi geri yükleyin

Silinen bir rehberi Android cihazda yeniden yükleyerek, rehberinizi kurtarmanız mümkündür. Silinen rehberinizi kurtarmak için hangi seçenekleri kullanabilirim?

Bu konu ile alakalı olarak kafanızda yer alan, Android rehber silinde geri getirme mümkün mü? Silinen kişileri nasıl geri getirebilirim? Telefondan silinen numaraları geri getirme programı var mı? Rehberi geri yükleme nasıl yapılır? Android rehberi kurtarma geri alma nasıl yapılır? gibi sorularınıza basit ve etkili cevapları bu yazı içeriğinde bulabilirsiniz.

Android rehberiniz silindi ise, aşağıda yer alan yöntemlerden bazılarını deneyerek, rehberinizi kurtarabilirsiniz.

Android Rehber Nasıl Geri Alınır?

Android rehberiniz, bir şekilde silinde ve geri almak içinde ne yapacağınızı bilmiyorsanız o zaman aşağıdaki yöntemlere bakabilirsiniz.

Cihazda bulunan rehber, telefon numaralarınızın bulunduğu bir dosyadır ve telefon numarası yanında, isim, e-posta ve açılmış bazı özel alanları barındırır.

Android işletim sistemi kullanan cihazlarda, rehberiniz silindi ise telefon hesabınızın senkronize olup olmadığı önemlidir. Eğer, bir yardımcı program veya Gmail ile bir senkronize sağlamışsanız, buradan rehberinizi geri yüklemeniz mümkündür.

Gmail hesabınız aslında telefonunuzda yer alan rehberinizi yedeklemenin en kolay ve basit yoludur. Herhangi başka bir işlem yapmadan, sadece hesabınızdan “Senkronizasyon” ayarını aktif ederek kişilerinizin yedeğinin otomatik olarak alnmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun içinde herhangi bir program veya uygulama gibi bir üçüncü parti uygulama kurmanıza gerek yoktur ve Android bir cihazda rehberinizi yedeklemenin en kolay ve basit yöntemi budur.

Gmail’e Yedeklediniz mi?

Gmail hesabınızı kullanarak, rehberinizi yedeklemek için yapmanız gerekenleri daha önce yazmış olduğumuz “Gmail Yedekleme” ile ilgili olarak, yazdığımız makaleyi okuyarak, bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eğer Android cihazınızda bu işlemi yapmadıysanız ve rehberinizi de geri getirmek istiyorsanız, o zaman farklı bir işlem yapmanız gereklidir.

Gmail hesabınızdan kişilerinizi vcf olarak indirin

Bu işlemde Gmail’e yedeklediğiniz *.Vcf uzantılı dosyayı hemen geri indirip Android cihaza yükleyebilirsiniz. Bu dosyada tüm yedeklediğiniz kişilerinizi kayıp yaşamadan geri alabilirsiniz.

Ancak bunu yapmadıysanız o zaman farklı bir uygulama kullanmanız gereklidir.

Android Rehber kurtarma programları

Telefon rehberlerini Gmail’e yedekleme yapmayan kullanıcılar için, 3.parti bir yazılım kullanmaktan başka bir seçenek kalmamıştır, aşağıdaki yazılım ile Android cihazdaki rehberinizdeki kişileri kurtarmanı mümkün olabilir.

Herhangi bir yedekleme işlemi yapmadıysanız, üçüncü parti bir kurtarma programı ile Rehberinizde bulunan kişileri geri getirme şansınız bulunmaktadır. Android cihazınızı Usb kablosu ile bir bilgisayara bağlayarak, rehberinizi geri almak için aşağıdaki önerdiğimiz programı kullanabilirsiniz. Bu program tarafımızdan test edilmemiştir. Bu yüzden test edildiğinde gerekli bilgiyi verebileceğiz.

gmail rehber yedekleme

gmail rehber yedekleme

Rehberinizi Yedekleyin

Android rehberiniz silindiğinde kolayca geri almak ve veri kaybı yaşamamak istiyorsanız, rehberinizi mutlaka yedeklemeniz gereklidir. Android bir cihaz kullanıyorsanız, zaten kullandığınız bir Google ve Gmail hesaplarını da sahipsiniz demektir. Bu durumda yapmanız gereken tek şey sadece bir yedekleme işlemi yapmak ve rehberinizdeki kişileri Gmail kişileriniz ile Senkronize yani eş zamanlama yaparak bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha detaylı bilgi ister misiniz? O zaman Android cihazı Gmail’e nasıl yedekleyebilirsiniz, aşağıdaki makaleden okuyarak öğrenebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.