MobilShift

Android parmak izi okuyucu

03.01.2017
43
Android parmak izi okuyucu

Android parmak izi okuyucusu

İphone kullanıcılarının kullandığı ama Android bir çok cihazda bulunmayan parmak izi okuyucusunu aslında sizde kullanabilirsiniz. İphone parmak izi okuyucusu telefon kilidini açmak için kullanılır ve telefonda bunun için özel bir aparat yerleştirilmiştir. Ancak bir kaç model dışında Android cihazlarda bu aparat yani sensör bulunmaz. Ama bu durum sizin telefonunuzda parmak izi okuyucusunu kullanamayacağınız anlamına gelmez.

Android Parmak izi okuyucu uygulaması

Telefon kilidini parmak izi ile açmak isteyen kullanıcıların bu ihtiyaçlarını düşünerek bir uygulama geliştirildi, bu uygulama ile telefonunuzun kamerasını kullanarak tuş kilidini parmak iziniz ile açabileceksiniz. Ama şimdiden söylemek gerekirse, bu bir parmak izi sensörü olmadığı için çok stabil çalışmıyor ama biraz uğraşırsanız Android cihaznızda parmak izi sensörünün bir benzerini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android cihazlarda parmak izi kullanmak

ICE Unlock Fingerprint Scanner isimli uygulama ile parmaklarınızı kameraya tanıtarak, telefonunuzun açılışında ve dilerseniz uygulamalarda kullanabilirsiniz. Uygulamayı ilk kurduğunuzda, sizden bir 6 haneli pin numarası istenir, bu pin, parmak izi okuyucunun çalışmadığı durumlarda telefonunuzu açmak için istenir.

android-parmak-izi-okuyucu-1

Daha sonra hangi elin hangi parmağını tanıtacağınız istenir, bu seçimi yaptığınızda ekran görüldüğü şekilde parmağınızı tanıtmanız istenir. Bu tanıtma işlemi için parmağınızı yaklaşık olarak 3-4 santimetre uzaklıktan kameraya ekrandaki alana getirmeniz beklenir, bu aşamada telefonunuzun flaşı açık kalacaktır.

 android-parmak-izi-okuyucu-2

 [notification type=”notification_warning” ]Android parmak izi okuyucusunu kullanmak için belirlediğiniz PİN numaranızı her ihtimale karşı bir yere not edin, aksi halde uygulamaları hatta telefonu açamayabilirsiniz. [/notification]

Telefonunuzda parmak izi okuyucusunu kullanmak için uygulamayı launcher moda almanız gereklidir, dilediğinizde uygulamayı kaldırabilirsiniz. Ancak cep telefonunuzda tuş kilidi devreye girdiğinde eğer parmak izi veya pin ile giriş yapamazsanız, telefonunuza hard reset atmak durumunda kalabilirsiniz. Bu uyarıyı da yaptıktan sonra uygulamayı indirebileceğiniz Google Play linkini verelim.

ICE Unlock Fingerprint Scanner İndirmek için aşağıdaki Google Play mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

google-play-logosu

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.