MobilShift

Android Oyunları Pc’de Oynama

24.11.2018
38
Android Oyunları Pc’de Oynama

Android telefonunuzda yüklü mobil oyunları bilgisayarınızda da oynamak ister misiniz?  Google Play mağazasındaki  oyunlar sadece mobil cihazlar için tasarlanmış olduklarından bu oyunları PC’de oynamak için aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekmektedir.

Mobil cihazlar ile bilgisayarlar farklı işletim sistemleri kullandıkları için Android ile çalışan bir oyunu, direkt olarak bilgisayarda oynamanız teorik olarak mümkün değildir. Ancak bu istediğiniz oyunu bilgisayarda oynayamayacağınız anlamına gelmez. Bu yazıda size mobil telefonunuzda keyifle oynadığınız bir oyunu bilgisayarda nasıl oynayabilirsiniz, bunun yöntemi nedir anlatacağız.

Android Oyunları PC’de Oynamak

Daha öncede dediğimiz gibi bir oyun üretildiği işletim sistemi içinde çalışabilir, ancak burada bir istisna olabilir, oyunu ya da uygulamayı üreten firma, farklı işletim sistemlerinde çalışabilen sürümleri sunuyor olabilir. Bu durumda eğer oyuna ait bir PC sürümü mevcutsa bu sürümü kullanarak PC’de bu oyunu oynamanız mümkündür.

Ancak asıl sorunda tam burada başlar, bir oyuna ait sadece mobil platformda çalışması için üretilmiş olan sürümü varsa, yani bilgisayarda oynamak üzere üretilmemiş ise, bu durumda bu oyunu nasıl oynayabiliriz.

Android tabanlı bir işletim sistemini, PC’de çalıştırmak gerekeceğinden bu durumda bilgisayarınızda Emülatör diye tabir edilen 3.parti bir uygulama kullanmanız gerekmektedir. Emülatörler, farklı yazılımları, arayüzleri içinden çalıştırmaya izin verir ve bu şekilde kullanmanıza olanak tanırlar.

O zaman bu durumda Android Emülatör diye tabir edilen bir ara yazılıma ihtiyacımız var, bu yazılım PC’de çalışırken, program içinde ise Android işletim sistemi çalıştırmakta ve sizde Android ile yapabileceğiniz tüm işlemleri yani oyun oynamayı bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu amaçla üretilmiş ücretli veya ücretsiz bir çok Emülatör yazılımı vardır, bu yazılımlar kendi içlerinde yapabildikleri işlemlere ve yeteneklere göre farklılıklar göstermektedir. Bizlerde şuan için Bilgisayarda çalışabilen ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz, basit bir arayüze sahip Emülatör uygulamalardan bir kaç tanesini sizlere önereceğiz.

Android işletim sistemi olan bir mobil telefonda oynadığınız oyunları bu şekilde PC üzerinde de oynayabilmiş olacaksınız. Ancak burada söylemek istediğimiz bir konuda, Emülatör içinde çalışan Android işletim sistemi özelliklerine tabii olursunuz, bu demek oluyor ki bir oyunu oynarken PC’deki bilgisayar özellikleri (tuş takımı, fare özellikleri gibi) Android işletim sisteminin çalışma prensibine uygun kullanmanız gerekecektir.

Bunun dışında, kullanacağınız Emülatör yazılımı içinde hangi Android sürümünün yüklü olduğuda sizi etkileyen diğer bir unsur olarak karşınıza çıkacaktır. Yani Android telefonunuzda oynadığınız mobil oyun için gereken sürüm Emülatör içinde yüklü olan Android sürümü ile aynı olmalı ya da oyunu desteklemelidir.

Bunun dışında Windows için bir Android Emülatörü kurduktan sonra, cihaza Android kurulumu yapmanız yani Google hesabınızı kullanarak oturum açmanız gerekebilir, bundan sonra, Google Play mağazasından dilediğiniz bir uygulamayı da indirerek Emülatör ile Bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz.

Tüm bu bilgileri de verdikten sonra, aşağıda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir kaç Android PC emülatör uygulamasını verelim ve kısaca özelliklerinden de bahsedelim.

Droid4X Windows Android Emülatör

Droid4X uygulaması, Windows işletim sisteminde çalışabilen bir Android Emülatördür. Temel olarak, Android 4.2.2 sürümünü destekler, bu durumda oynamak istediğini oyunun bu sürümü desteklediğini ya da oyunun bu sürümü indirmeniz gerekebilir. Droid4X Emülatörü, ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Droid4X Windows Android Emülatörü, aşağıdaki bağlantıdan resmi sayfa üzerinden indirebilirsiniz. Droid4X 8.3 MB boyutu ile fazla yer kaplamayacak ve bilgisayarınızı yormayacaktır.

android emülatör droidx

Droid4X Android Emülatörünü indirmek için tıklayınız

KoPlayer Android Emülatör

KoPlayer Android Emülatör’de Windows işletim sisteminde, Android işletim sistemini kullanmak için hazırlanmış bir yazılımdır. 368 MB boyuta sahip bu uygulama ile, tüm Android oyunlarının ve uygulamalarının Windows sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayan PC için en iyi ve ücretsiz bir Android Emulatörtür.

Koplayer X86 tabanlı Windows işletim sisteminde çalışan ve Architecture üzerine kurulu, OpenGL ve donanım hızlandırması gibi gelişmiş özellikleri desteklemektedir. Diğer Android Emülatörlere kıyasla daha hızlı, daha fazla kararlılık ve uyumluluk sağlıyor. PC için KOPLAYER Android Emulator, birden fazla hesap, video kayıt, gamepad ve klavye ve tüm uygulamalar ile uyumlu dahili entegre Google Play Store,% 99’dan fazla uygulama ve oyun KOPLAYER üzerinde mükemmel çalışabilir.

android emülatör koplayer

Koplayer Android emülatör indirmek için tıklayınız

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.