MobilShift

Android Outlook Vcf Rehber yedekleme

09.10.2016
46
Android Outlook Vcf Rehber yedekleme

Android rehberi Outlook’a yedekleme nasıl yapılır? Outlook masaüstü sürümüne Android rehberimizdeki kişilerimizi kolayca aktarabiliriz. Outlook’a telefon rehberi yedekleme işleminin anlatıldığı bu yazıda, Vcf uzantılı bir kişi dosyasını, Outlook’a nasıl aktarabiliriz?

Android işletim sistemi ile çalışan akıllı cep telefonlarımızdan rehberlerimizi Outlook’a kaydetmek ve yedeklemek için etkili ve kolay bir yöntemdir.

Daha önce Android bir telefondan kişileri nasıl Gmail Rehbere ekleyebiliriz anlatmıştık, bu yazımıza “Android Gmail rehber yedekleme nasıl yapılır?” isimli yazımızdan okuyabilirsiniz.

Bu yazıda Android cihazlardan nasıl “Vcf” uzantılı kişi dosyasını alabiliriz, anlatmıştık, şimdi bu dosyayı, Outlook masaüstü sürümüne nasıl ekleyebiliriz yani “import” edebiliriz onu anlatalım.

Android Outlook Rehber Yedekleme

Android telefondan Export ettiğimiz kişilerimiz vcf uzantılı bir dosyadır ve bu dosya türü Outlook tarafından da desteklenmektedir. Şimdi Outlook masaüstü sürümünden bu dosyayı içe aktarma İmport ederek kişilerimizi Outlook’a nasıl aktaracağız anlatalım.

Outlook masaüstü programını açalım ve sürümünüze uygun menüden, Open & Export yada “içe aktar” seçeneğini bularak açalım.

outlook-rehber-yedekleme

İmport ve Export yönergeleri açılır, bu alanda bir çok dosya türü içe aktarılabilir yada dışa aktarılabilir, biz, Android rehber dosyamız olan Vcf uzantılı dosyamızı Outlook’a içe aktarma yapacağımız için, “İmport a VCard file (.vcf)” seçeneğini seçerek Next yada ileri tuşu ile devam edelim.

outlook-rehber-yedekleme-1

Dosya seçme kutucuğu açılır buradan ise telefonumuzdan bilgisayarımıza kaydettiğimiz .vcf uzantılı dosyamızı bularak seçelim.

outlook-rehber-yedekleme-2

Open butonu ile işlemi devam ederek, Vcf uzantılı Android Rehberimizi Outlook’a aktarmış olacağız. Aynı işlemi uygulayarak Android rehberimizi Gmail rehber’e aktarabiliriz. Bunun için, işlem yönergelerini görmek ve uygulamak için “Android Gmail Rehber Yedekleme” isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.