MobilShift

Android Oreo Özellikleri Neler

23.08.2017
142
Android Oreo Özellikleri Neler

Android 8.0 Oreo Yeni Özellikler

Android nihayet beklenen yeni sürümü kullanıcılara sunulmuş durumda, bir çok kullanıcı oreo ile gelen yenilikleri merak ediyor. Android yeni güncellemesi ile bir çok farklı özelliklere kavuştu. Bu yazıda da sizlere Android Oreo 8.0 sürümünde ortaya çıkarılan yeniliklerden bahsedeceğiz. İşte Android 8.0 Oreo yeni özellikleri.

Android Oreo ile telefon kullanımımıza faydası olacak bir kaç yeni özellik gelmiş durumda, bunların başında da, Android cihazın açılış süresi, daha önceki sürümlere nazaran, 2 kat daha hızlı bir açılış süresi yapılandırılmış. Google Piksel modeli ile yapılan ölçümlere göre ortaya çıkmış bir sonuç olsa da, hemen hemen her telefonda Android cihazın açılma süreleri epey kısalmış durumda olacak.

Android kullanıcılarının yakındıkları diğer bir sorunda bu sürümde çözülmüş gibi görünüyor, arka plan uygulamalarına bir düzen getirilmiş, sizin haberiniz yokken, arka plança çeşitli araçları ya da farklı servisleri kullanan uygulamaların etkinliklerini azaltmaya yönelik bir dizi düzenleme yapılmış. Buna göre bize yansıması ilk olarak pil ömrümüzün uzamasına sebep olacağı için oldukça olumlu, diğer yandan ise gereksiz internet kullanımının da önüne geçilecek olması da bir avantaj.

Android 8.0 Oreo ile gelen yeniliklerden diğer bir tanesi de, otomatik doldurma özelliği, bir çok uygulamaya daha hızlı olarak erişebilmek için, oturumlarınızı hatırlar ve siz giriş yaparken bu sayede, uygulama girişlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Android 8.0 Oreo sürümünün en önemli yeniliği ise Pip Modunun getirilmiş olması, Picture in Picture olarak tanımlanan bu teknoloji sayesinde, siz ana ekranda ya da bir uygulamada gezinirken, ekranın bir yerinde videolu görüşme yapabilir ya da bir Youtube videosu izleyebilirsiniz.  Pip ile ilgili daha fazla bilgiyi yazımızın sonundaki makaleden öğrenebilirsiniz.

Pip Modu Nedir | Android Oreo

Kaydet

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.