MobilShift

Android Oreo Ekrani İkiye Bolme

23.08.2017
41
Android Oreo Ekrani İkiye Bolme

Android Oreo Ekranı İkiye Bölme

Android telefonlarda ekranı ikiye bölerek kullanmak mümkün mü? A ndroid çoklu pencere nasıl kullanılır? Oreo ile bu özellik geliyor ve artık Pip özelliği ile ekranda birden fazla uygulama kullanabileceksiniz. Android kullanıcılarının yoğun taleplerinden biriside çoklu ekran özelliği ya da bir den fazla uygulamayı ekran üzerinde kullanabilmekti. Bu özeliklerin başında da Youtube gibi medya uygulamalarını telefonu kullanırken çalıştırabilmekti.

Android Oreo ile Mümkün

Yeni tanıtımı yapılan Android Oreo ile bu özellik herhangi bir 3.Parti yazılıma gerek kalmadan, işletim sisteminin bir özelliği olarak geliyor. Buna göre artık ekranı iki farklı kaynaktan gelem medya uygulamaları ile kullanmak mümkün olacak.

Pip olarak adlandırılan bu özellik ile aynı kaynaktan olmamak üzere, farklı kaynaklardan gelen uygulamaları ekran üzerinde çalıştırmak mümkün olacak. Pip teknolojisi ile kullanılır hale gelen bu özellik ile bir çok kullanıcının derdi de çözülmüş olacak.

Pip Modu nedir ve nasıl çalışır merak ediyorsanız, daha önce yazmış olduğumuz Pip nedir isimli makalemizi aşağıdan okuyabilirsiniz.

Pip Modu Nedir | Android Oreo

 

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.