MobilShift

Android Oreo Ekran Görüntüsü Alma

23.08.2017
31
Android Oreo Ekran Görüntüsü Alma

Android Oreo Ekran Görüntüsü ScreenShot

Android cihazlarda ekran görüntüsü nasıl alınır? Android Oreo ile ekran görüntüsü alma nasıl yapılır? Android cihazlarda ekranın görüntüsü bir tuş kombinasyonu ile mümkün olmaktadır, bu tuş kombinasyonları ise marka ve modele değişiklik gösterse de, genelde Ses açma veya kapama ile güç ya da Home tuşuna aynı anda basmak suretiyle gerçekleşir.

Android cihazlar için hazırlanmış olan bu tuş kombinasyonu sayesinde kolaylıkla ekran görüntüsü alınabilir. Şimdiye kadar yayımlanmış o an sürümlerde, bu şekilde gerçekleşen ekran görüntüsü alma işlemi Android Oreo içinde aynı olamaktadır.

Buna göre telefonunuzun güç tuşu, İphone için Parmak izi okuyucu tuşu ile birlikte ses azaltma tuşuna aynı anda senkronize bir şekilde bastığınızda, bir deklanşör sesi ile birlikte ekranın analık görüntüsü alınarak “Screenshot” klasörüne atılacaktır.

Samsung Cihazlarda Ekran görüntüsü Alma

Samsung Ekran fotoğrafı Resmi çekme | Screenshot | Ekran Görüntüsü alma

İphone ekran Görüntüsü Alma

İphone 6 ve İphone 7 için ekran görüntüsü basit bir tuş kombinasyonu ile alınabilir. İphone ekran resmi çekme ile ilgili yazdığımız makalemizi aşağıdan okuyabilirsiniz.

https://www.mobilshift.com/screenshot-nasil-yapilir-iphone/

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.