MobilShift

Android N özellikleri | Farkları | Yenilikleri

18.04.2016
129
Android N özellikleri | Farkları | Yenilikleri

Android N özellikleri nelerdir?

Google Android son sürümü oan Android N sürümünü yaynladığını duyurdu, Android son sürümü olan N için gelen yenilikler ve diğer sürümlerden farkları neler? Hangi cihazlar Androdi N alabilecek? Android N yayınlandı ama şim merak edilen şey ise bu güncellemeyi alıp alamayacağımız, yada  diğer Android sürümlerinden ne kadar farkları olduğuna göre karar vermek bizim için öenemli olacak.

Android N ile Gelen Yenilikler

Android N ile gelen ve göze ilk çarpan özellik Çoklu pencere olayı, bu demektir ki aynı ekranda iki uygulama çalıştrabileceğiz, buda bir uygulamayı kapatmadan diğer uygulamaya kolayca geçiş yapabileceğimiz anlamına gelir. Andorid N sürümü için bence en önemli ve güzel özellik budur, tek uygulama çalıştırma ile bir çok kısıtlama ile karşılaşırken, bu sürümde bu sorun ortadan tamamen kaldırılmış.

android-n-çift-ekran

Andorid her sürümünde olduğu gibi bu sürümde de Bildirimler ile ilgili bir çok yenilik getirmeye çalışmış ve daha kolay yönetilebilir, bildirimlere müdahale edilmesi daha pratik olacak şekilde ayarlanmış ve en önemliside, Bildirimleri istemediklerimizi engelleyebilme olanağıda bize sunmakta.

Baratya grafiği yenilenmiş, Andorid N ile gelen başka yeni bir özellikte Batarya grafiği olmuş, bizi ne kadar etkiler bilinmez ama, gelen yeniliklerden biride bu. Bunun dışında görsel anlamda daha pratik ve kullanım kolaylığı sağlayan bir servis geliştirilmiş.

Şu an için Sadece Google Nexus 6 cihazları için kullanıma hazır beta sürümü yayınlamış durumunda ancak kısa sürede, bir çok cihaz ile tanışacağı kesin, burada Android N güncellemesi alacak cihazlara göz atabilirsiniz.

Andorid N güncellemesi alacak cihazlar

Andorid N inceleme videosu

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.