MobilShift

Android mobil erişim noktası nedir | Nasıl açılır

30.03.2015
98
Android mobil erişim noktası nedir | Nasıl açılır

Android Mobil erişim noktası nasıl açılır?

Mobil erişim nedir, Cep telefonu modem olarak kullanmak, Cep internetini paylaştırma, Android interneti paylaştır, Telefonun internetini mobil veri olarak paylaştır. Bu özellik ile Android cihaza ait internet bağlantınızı 10 adet cihazın bağlanacağı şekilde ayarlayabilirsiniz. Mobil veri özelliği ile Android Mobil Wi-Fi noktası olarak kullanılabilir.

Mobil Veri Nedir?

Mobil erişim noktası Android ile gelen bir özelliktir, Mobil erişim noktası dediğimizde Mobil bir İnternet bağlantısı olan bir cihazın  bu interneti diğer 10 cihaza paylaştırması anlamına gelmektedir. Bu özellik var olan bir Wi-Fi bağlantısını paylaştırmaz ve bu bağlantıyı kapatarak yerine kendini Mobil Modem yerine koyar ve diğer cihazların kendisi üzerinden internete bağlanmasına olanak verir.

Mobil Veri nasıl açılır?

Android Cihazınızda Ayarlar menüsüne giriniz. Ayarlar menüsünde  “İnternet paylaşımı ve Mobil veri” seçeneğine tıklayınız.

mobil-veri-kullanımı-4

Mobil veri erişimi kapalı konumdadır, açmak için düğmeyi kaydırınız. mobil-veri-kullanımı-3

“Mobil erişim noktası”na dokunun ve Mobil veri özelliği açılacaktır.

 

mobil-veri-kullanımı-5Mobil veri özelliği açıldığında açık olan Wi-Fi varsa kapatılır ve Mobil veri açılır, bu işlem esansında ekrana bir uyarı gelir. Ardından cihazınıza bir isim verilir ve birde şifre belirlenir, bu cihaza girmek isteyen cihazlar bu şifreyi bilmek zorundadırlar.

mobil-veri-kullanımı-6Cihazınıza kimlerin bağlanmak istediğine izin verip vermemek sizin elinizdedir, Cihazın isminin yazdığı yere dokunarak seçenekleri buradan yönetebilirsiniz.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.