MobilShift

Android için en iyi 10 iki faktörlü kimlik doğrulama uygulaması

30.01.2022
101
Android için en iyi 10 iki faktörlü kimlik doğrulama uygulaması

En iyi 10 Android iki faktörlü kimlik doğrulaması uygulamaları. İnternette gün geçtikçe güvenlik önemli bir hale geliyor. Bu yüzden iki faktörlü kimlik doğrulaması kullanmak daha önemli bir hale geliyor. İki faktörlü kimlik doğrulama, popüler ve güçlü bir güvenlik aracıdır. Giriş yaptığınız hesaba gerçekten güvenli bir giriş yapabilmek ve olası saldırılardan etkilenmemek için mutlaka kullanılması gereken bir yöntemdir.

Güvenlik her şeyden daha önemli hale geliyor ve bu yüzden size İki faktörlü kimlik doğrulayıcılar yardımcı olabilir! İşte Android için en iyi iki faktörlü 10 farklı kimlik doğrulama uygulamaları!

2FA uygulamaları bilgisayar korsanlarının hesaplarınızı ele geçirmesini önlemeye gerçekten yardımcı olur. Bunun hazırlanmış onlarca uygulama bulunmaktadır.

Birçok web sitesi kimlik doğrulaması için SMS üzerinden bir güvenlik yöntemi sunuyor ancak bu çok güvenli değil. Bunun yerine 2FA diye isimlendirmiş olan 3.parti yazılımlar daha güvenlidir.

Bununla ilgili olarak daha önce hazırladığımız “2FA güvenlik doğrulaması nedir” isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Şimdi sizlere en uygun olanını seçmenize yardımcı olacak olan iki faktörlü Kimlik doğrulama uygulamalar içinde en iyi 10 tanesini incelemeniz için hazırladık. İşte Android için en iyi uygulamaları.

2FA Authenticator

2FA Authenticator, altı basamaklı TOTP kimlik doğrulaması için oldukça iyi bir seçimdir. Temel bir kullanıcı arayüzüne sahip basit bir uygulama ve oldukça iyi çalışmaktadır. Gizli anahtarınızı isterseniz manuel olarak veya QR kodu ile de ekleyebilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz olması da ekstra bir avantaj sunuyor.

2FA Authenticator ile iki faktörlü kimlik uygulamasıdır güvenlik için kullanabilirsiniz.

Aegis Authenticator

Aegis en popüler 2 faktörlü kimlik doğrulama uygulaması olması dışında da ekstra farklı özellikler sunuyor. Örneğin, uygulamayı kilitleyebilir ve yalnızca bir PIN, şifre veya parmak izi kilidi seçeneği ile giriş yapmayı ayarlayabilirsiniz. Uygulama hem HOTP hem de TOTP yöntemlerini destekliyor. Ayrıca İnternet’teki çoğu siteyi desteklemektedir.

Ayrıca hesabınızı yedekleyebilir dışa aktarabilir ve Authy ve andOTP’den de içe aktarabilirsiniz. Uygulama aynı zamanda açık kaynak kodludur. 

Aegis Authenticator - iki faktörlü kimlik uygulaması

andOTP

andOTP, listedeki yeni iki faktörlü kimlik doğrulama uygulamalarından biridir. Tamamen ücretsiz ve açık kaynak kodludur. Uygulama ayrıca TOTP protokolünü de destekler. Kullanımı oldukça basit ve arayüzü sade olması sebebiyle muhtemelen insanların beğenmesinin sebebidir. andOTP’nin diğer bazı özellikleri arasında çoklu yedekleme seçenekleri, karanlık mod ve Google Authenticator ile uyumluluk bulunur. 

Authy

Authy by Twilio, daha güvenilir iki faktörlü kimlik doğrulama uygulamalarından biridir. Google ve Microsoft’un türevlerine benzer şekilde çalışır. Oluşturduğunuz kodları alırsınız ve bunları girişinizi doğrulamak için kullanırsınız. Uygulama ayrıca çevrimdışı destek, cihaz senkronizasyonu desteği mevcuttur. Popüler web sitelerini ve hesap türlerini destekler. Google veya Microsoft’un uygulamalarını kullanmak istemiyorsanız, bir seçenek olabilir.

Twilio Authy 2-Factor Authentication

FreeOTP

FreeOTP Authenticator, ücretsiz ve açık kaynaklı bir kimlik doğrulama uygulamasıdır. Facebook, Google ve diğerleri dahil olmak üzere en popüler hesaplarla çalışır. Ayrıca, TOTP ve HOTP’yi destekledikleri sürece işletmeler için destek sunar. Bu, onu küçük işletmeler için oldukça ucuz bir çözüm haline getiriyor. 

FreeOTP Authenticator

Google Authenticator

Google Authenticator, tartışmasız en popüler iki faktörlü kimlik doğrulama uygulamasıdır. Google, tüm Google hesaplarınız için bunu önerir. Ancak, diğer çeşitli web siteleri için de çalışır. Google inc. tarafından geliştirilmiş ve Google resmi uygulamasıdır. Oldukça güvenli ve basit bir iki faktörlü bir kimlik doğrulama uygulamasıdır.

Microsoft Authenticator

Microsoft Authenticator, Google Authenticator’ın en büyük rakibi olarak Microsoft tarafından piyasaya sürülmüştür. Popülerdir, iyi çalışır ve Microsoft uygulamalarınn dışındaki şeyler için çalışır. Genellikle Google hizmetlerini yoğun olarak kullanan kişilere Google Authenticator’ı öneririz. Aynı şey Microsoft için de geçerli. Microsoft’u yoğun bir şekilde kullananlar, bu uygulamada listedeki diğer uygulamaların çoğundan daha rahat olacaktır. Ayrıca hiçbir reklam veya uygulama içi satın alma olmadan ücretsizdir.

Microsoft Authenticator ile hesaplarınızı güvende tutabilirsiniz

TOTP Authenticator

TOTP Authenticator, basit ve etkili bir TOTP kimlik doğrulama uygulamasıdır. iOS ve Google Chrome tarayıcısı üzerinde ve ayrıca parmak izi tarayıcı desteği ve çapraz platform desteği ekler. Ayrıca bulut senkronizasyonu sayesinde yaptığınız herhangi bir değişikliği tüm cihazlarınızda görüntüleyebilirsiniz. 

TOTP Authenticator – 2FA with Cloud Sync

Battle.net Authenticator

Bazı uygulamalar ve hizmetler kendi iki faktörlü kimlik doğrulama yöntemlerini kullanır. Bunlar genellikle o uygulama veya hizmet için özel olarak ayrı uygulamalar şeklinde gelir. Dikkate değer bazı örnekler arasında LastPass kullanıcıları için LastPass Authenticator, Blizzard hesapları için Blizzard Authenticator (aşağıdaki düğmede bağlantılı) ve Yahoo da bunun gibi gerçekten benzersiz bir sistem kullanıyor. Temel olarak, Yahoo hesapları için, her Yahoo uygulaması, oturum açtığınız sürece 2 faktörlü bir kimlik doğrulama uygulaması olarak çalışır. Kişisel olarak, bilgisayarımda hesabımda oturum açmak için Yahoo Fantasy Sports’u birçok kez kullandım. Her durumda, bunlar yaygın değildir, ancak oldukça iyidirler.

Battle.net Authenticator

MYKI: Offline Password Manager & Authenticator

MYKI: Gizlilik göz önünde bulundurularak tasarlanmış çevrimdışı Parola Yöneticisi ve 2FA Kimlik Doğrulayıcıdır. Sadece şifrelerinizi ve diğer hassas bilgilerinizi ekleyerek kullanabilisiniz. MYKI, PC Mag Editörün Seçimi Ödülü’ne layık görülmüş bir uygulamadır.

MYKI Password Manager & Authenticator, parolaları bulutta değil akıllı telefonunuzda saklar. MYKI, hassas bilgilerinizi saklar ve sadece telefonda tutarak güvenli bir ortam sunar. Bulut sunucularından uzakta olması ise güvenliği üst seviyeye çıkarır.

MYKI - Offline Password Manager & Authenticator

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.