MobilShift

Android Google Hesap Ekleme

19.11.2016
201
Android Google Hesap Ekleme

Android cihazlarda hesap ekleme nasıl yapılır? Android ile çalışan bir cep telefonunuza, bir yada daha fazla Google hesabı ekleyerek kullanabilirsiniz. Bir Android cihaza neden Google hesabı eklemeniz mi gerekiyor. Bunu kolayca yapabilirsiniz.

Google Play mağazasında yer alan uygulamaları kullanmak ve uygulama indirmek isterseniz, o zaman cihazınızda en az bir Google hesabı tanımlı olmalıdır. dilerseniz birden fazla Google hesabını da tanımlayabilirsiniz.

Android cihaza Google hesabı ekleme

Bir Google hesabı, Gmail ile erişilebilen ve tüm Google ürünlerinde oturum açarak kullanabileceğiniz bir hesap türüdür. Bu sebeple bir Google hesabınız olmalıdır veya bu işlem adımları sonunda almak durumundasınızdır. Android bir cihaza hesap ekleme adımından da yapabileceğiniz bu işlem sonunda, cihazınıza bir hesap tanımlanacaktır.

Google hesabı ekleme

Android bir telefona Google hesabı eklemek için, cihazın Ayarlar> Hesaplar bölüme gidiniz. Burada cihazın marka ve modeline göre değişebilir. Ancak her telefonda bu menü bulunur. Hesap ekle bölümüne geldikten sonra aşağıdaki işlemleri yapmaya devam ediniz.

google-hesap-ekleme-1

Android Hesap ekleme bölümünde, bir çok farklı türde hesap eklemenize olanak tanıyan seçenekler bulunur. Biz Google hesabı ekleyeceğimiz için seçeneklerden Google hesabı ekleyeceğiz. Seçeneklerden “Hesap ekle” seçeneğine dokunun.

google-hesap-ekleme-2

Hesap ekle seçeneğinden sonra karşınıza çıkan hesap türleri içinden “Google” seçeneğine dokunduğunuzda karşınıza aşağıdaki şekilde bir menü çıkacaktır.

google-hesap-ekleme-3

Bu bölümde daha önce almış olduğunuz bir Google hesabını ekleyebileceğiniz gibi, bu bölümden yeni bir Google hesabı da açabilirsiniz. Google hesap ekleme için işlem adımlarını takip ederek hesabınızı Android cihaza ekleyebilirsiniz.

Google Hesabı Nasıl Açılır?

Bu işlemleri yapmak için bir Google Hesabı açmanız gereklidir, Google hesap rehberimize ulaşarak yararlanmak ister misiniz? Bunun için sadece aşağıdaki yazıyı tıklamanız yeterli. Resimli, uygulamalı ve ayrıntılı olarak, işlem adımlarını görerek bilgi sahibi olabilir ve bir Google hesabı nasıl açılır öğrenebilirsiniz.

Google Hesabı Nasıl Açılır?

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.