MobilShift

Android Go Nedir

20.03.2018
138
Android Go Nedir

Android Go nedir? Android son güncellemesi olan Oreo işletim sisteminin yeni bir versiyonu olan bir sürümdür. Android Go işletim sisteminin en büyük özelliği ise, düşük kapasiteli telefonlara hitap eden ve kendine has Google Play mağazası olan bir sürüm olmasıdır.

Android Go Nedir?

Android belirli aralıklarla, yeni bir sürüm yayımlayarak, yeni özellikleri ve güncellemeleri kullanıcılarına sunmaktadır. Bu güncellemelerin sonuncusu ise bildiğiniz gibi Android Oreo sürümüdür. Ancak bundan sonra, Android bu güncelleme üzerine yeni sürüm daha yayımlamış durumda, buna ise Android Go ismini vermiş. Android Go ise özellik bakımından diğer sürümlere göre biraz daha farklı.

Android Oreo Özellikleri

Android Go Özellikleri Nedir?

Android Go özellikle düşük akpasiteli telefonlarda kullanılmak üzere, son dürüm Android kullanmak isteyenler daha doğrusu telefonu bu özelliklere uygun olan kullanıcılara uygun bir sürüm olarak çıkarılmış durumda. Android Go sürümü, 1 GB Ram bellek ve altında ki telefonlarda kullanılmak üzere tasarlanmış bir işletim sistemidir.

android go

Android Go’nun önemli bir özelliği de düşük kapasiteli uygulamaları destekleyen yapısı ile birlikte, düşük bellek ve donanım kaynakları tüketen Lite uygulamaları kullanabilmesi ve buna uygun bir mağaza desteğinin de olmasıdır.

Eğer düşük Ram belleğe sahip ve düşük performanslı bir telefona sahipseniz, bu telefona Android Go sürümünü yükleyerek kullanmanız mümkündür. Android Go ilk etapta düşük gelire sahip ülkelerden başlamak üzere, belirli periyotlarla diğer ülkelerde de kullanıma sunulacak.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.