MobilShift

Android Go Alacak Telefonlar

20.03.2018
55
Android Go Alacak Telefonlar

Android Go, Oreo sürümünün farklı bir versiyonudur. Android tabanlı cihazlarda kullanılan işletim sistemi olan Android belirli aralıklar il eyapmış olduğu güncellemelere bir isim vermektedir. Bu güncellemelerden sonuncusu ise Andorid 8.0 Oreo sürümüdür.

Bu sürümden daha sonra Android Go isimli, 1 Gb altı Ram belleğe sahip cihazlar için geliştirdiği yeni bir versiyonuda bulunmaktadır. Android Go isimli bu versiyon daha farklı ve Android Oreo’nun hafif sürümü olarak nitelendirilebilir.

Özellikle düşük performanslı ve 1 GB altı kapasiteli telefonlar için hazırlanmış ve kullanıma sunulmuş bir sürümdür. Dolayısıyla her telefonda Android Go sürümü kullanılmayacaktır. Bu yazıda size Android Go ile çalışabilen cihazlardan bahsedeceğiz. Hangi telefonlar Android Go işletim sistemi ile çalışabilecek ve bu güncellemeyi alacak?

Android Go alacak Cihazlar Listesi

Bunun için Android Go sürümünün Türkiye’de faaliyete geçmiş olması beklenmektedir. Ancak daha önce de dediğimiz gibi Ram belleği 1 Gb altında olan cihazlar için hazırlanmış olması sebebiyle, bu kategorideki tüm telefonlar bu sürümden yararlanabilcektir.

Android Go sürümü ile çalışan cihazlar hangiler?

Samsung markalı 1 Gb altında yer alan tüm telefonlar, Sony Xperia serisinde yer alan modeller, HTC modelleri ve diğer markalı telefonların da Android Go sürümünden yararlanması beklenmetedir.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.