MobilShift

Android ekrana desen kilidi nasıl koyulur

16.10.2015
53
Android ekrana desen kilidi nasıl koyulur

Ekrana desen kilidi koyma işlemi Android

Bu yazıda, Android bir cihazda, ekrana desen kilidi koymak için yapmanız gerekenler anlatılmaktadır. Android işletim sistemine sahip bir telefonda, ekrana desen çizerek bir kilit koymak için, aşağıdaki yönergeleri uygulayabilirsiniz. Ekran kilidini ayarlamak için ekran ayarlarında bulunan bir kaç seçenekten bir tanesini seçebilirsiniz. Ekrana kilit koyduktan sonra, herhangi bir nedenle, deseni unutursanız, cihazı açmak için sıfırlama yapmanız gerekebilir, bu sebeple desen işaretlemesini dikkatle yapmanız önerilir.

Burada dikkat etmeniz gereken diğer nokta ise, Eğer telefonunuzu kaybederseniz, desen kilidi açılamayacağı için telefonun açılmamasından dolayı size ulaşmak isteyen birisini de engellemiş olacaksınız, bu sebeple desen kilidine bir açıklama ekleyebileceğiniz özelliği de kullanabilirsiniz.

android-ekrana-desen-koyma

Android sürümüne ve telefon modeline göre değişkenlik gösterse de, hemen hemen her telefonda kolaylıkla bulunabilecek olan bir özellik olduğundan, yapılacak işlemler aynı olmaktadır.

Telefonunuzun ayarlar bölümüne girin ve buradan, Ekran ayarları yada kilit ekran ayarları bölümüne girin.

  • Burada, Ekran kilidi menüsüne girin
  • Burada ekranı kilitlemek için çeşitli seçenekler bulunur, “Desen” seçeneğine dokunun.
  • ekrana noktalardan oluşan bir desen çizme şablonu gelecektir.
  • Parmağınız ile kaydırma yaparak, noktaların üzerinden geçen bir çizgi çizin, en az 4 noktaya dokunmalısınız.
  • Deseni çizdikten sonra onaylayınız
  • Tekrar aynı deseni çizmeniz istenir, tekrar aynı deseni çizin.
  • İşlemi onaylayın.

Artıkl telefonunuz kilit ekranındayken, bu deseni çizmeden telefon açılmayacaktır.  Telefonunuza kilit deseni tanımladınız, artık telefonunuz bu deseni bilmeyenler tarafından açılamaz, ancak buraya isim yada adres gibi bilgilerin olduğu, bir not koymanız sizin için yararlı olacaktır. Telefonu kaybettiğinizde bulacak kişinin size ulaşabilmesi için adres yada telefon bilgisini görmesi ve size ulaşabilmesi için gerekli bilgileri girdikten sonra işlemi onaylayarak kaydederek, desen koyma ve sahip bilgisi işlemini yapmış olursunuz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.