MobilShift

Android dosya aktarımı

08.12.2015
229
Android dosya aktarımı

Android bir cihazdan, başka bir cihaza özellikle de bir bilgisayara aktarım yapmanın kolay yolu nedir? Android cihaz ve bilgisayar arasında dosya transferi, veri aktarımı, resim ve müzik gönderme gibi işlemlerinizi yapabilmenin basit yollarından bazıları derlenmiştir. Bir cihazdan, başka bir cihaza aktarım yapmanın birden fazla yolu vardır, hatta belki de yüzlerce yolu vardır, burada dikkat edilmesi gereken, size en uygun ve en kullanışlı gelen yöntemi bulmaktır.

Bir Android cihazdan, bilgisayara aktarım yapmak için belirlemeniz gereken yöntem, yapacağınız işlem boyutuna ve miktarına yani sayısına göre değişebilir. Örneğin sadece tek bir dosya yada ayda bir kaç dosya aktarımı yapıyorsanız, bunun için, Dropbox, Mail veya One drive gibi hizmetleri kullanarak yapabilirsiniz. Yada cihazın kablosunu bilgisayara takarak, veri transferi yapmanızda mümkün.

File Manager uygulaması kullanmak

File Manager, yani dosya yöneticisi ile cihazınızda bulunan tüm verileri, dilediğiniz gibi yönetebilir, cihazlar arasında veri transferi de yapabilir, başka kişilerle paylaşabilir veya bilgisayarınıza aktarım yapabilirsiniz.

File Manager (Dosya Yöneticisi) uygulamaları

Android Markette, Google Play üzerinde birçok Dosya yöneticisi uygulaması bulunur, bu uygulamalar kendilerine göre değişikliklere sahip olsalar da, temelde aynı işlevleri görürler ve temel mantıkları hemen hemen aynıdır.

en-iyi-android-dosya-yöneticisi

Dosya yöneticisi uygulaması ile yapabilecekleriniz, birden fazla resim dosyasını, bilgisayara göndermek, Gmail veya Hotmail gibi e-posta hizmetlerine ekleyerek, göndermek. Google Drive, Dropbox, One Drive vb. Bulut depolama araçlarına göndermek. Ftp hizmeti ile web üzerinden dosyalarınıza ulaşmak ve indirmek. Müzik dosyalarınızda Müzik klasörü içine atabilir, dilerseniz buradan alabilir ve geri yükleyebilirsiniz.

Google Play dosya yöneticisi uygulamaları

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.