MobilShift

Android cihazdan Gmail şifresi değiştirme

05.05.2015
38
Android cihazdan Gmail şifresi değiştirme

Gmail şifre değiştirme işlemini daha önce masaüstü cihazlardan, web tabanlı olarak nasıl yapılacağını anlatmıştık. Bu yazımıza Gmail şifre değiştirme başlıklı yazımızda okuyabilirsiniz. Bu yazıda ise Android işletim sistemine sahip olan bir cihazda bu işlemi nasıl yapabiliriz kısaca ve resimli olarak anlatalım.

Android Gmail uygulaması

Burada E-posta ve Gmail uygulaması aynı anda bir telefonda bulunabilir, ancak E-posta hesabı ile birden fazla hesabı kurarak yönetebilirsiniz.

android-gmail-sifre-degistirme-1

Android için hazırlanmış olan Gmail uygulaması, Gmail hesabınıza giriş yaparak, e-postalarınızı yönetebileceğiniz bir uygulama olduğu için bu uygulama içinden Gmail şifresi değiştirilmemektedir. Resmi olarak Google Gmail uygulaması olan bu uygulama ile e-posta gönderip alabilir, ve bazı ayarlamaları da yapabilirsiniz, ancak şifre değiştirme işlemi bu uygulamada bulunmaz.

Android e-posta hesabı kurma

Android içinde bulunan E-posta hesabına Gmail e-posta hesabınızı kurarak, buradan şifrenizi değiştirmeniz mümkündür. Bunun için öncelikle, E-posta bilgilerinizi, Kullanıcı adı ve şifre ile manuel olarak kurmalısınız. Kuracağınız bu hesap ile şifre değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyiniz.

Android-gmail-şifre-değiştirmeE-posta hesabı kurarken, eğer onay başarısız diye bir hata alırsanız, bu durum başka cihazlardan e-posta hesabı açmanızı engelleyen bir Google güvenlik uygulamasıdır. Bu uygulamaya izin verdikten sonra e-posta hesabınızı kurabilirsiniz.

Gmail güvenli uygulama izin verme

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.