MobilShift

Android Bilinmeyen Kaynaklar Açma

23.08.2017
81
Android Bilinmeyen Kaynaklar Açma

Android Bilinmeyen Kaynakları Açma

Bilindiği üzere, Android Google tarafından geliştirilen bir sistem ve kullanılan uygulamaların çoğunluğu Google Play mağazası üzerinden indiriliyor ve bu işlem için, bir Google hesabı almanız ve bu hesap ile giriş yapmanız gerekiyor. Bu şekilde Google Play mağazasında yer alan bir çok uygulamayı indirebiliyorsunuz. Bunun dışında Google Play mağazasında yer almayan uygulamaları da yükleyebilirsiniz.

APK diye tabir edilen ve Android için geliştirilmiş ama bir nedenle Google Play mağazasında olmayan uygulamaları nasıl yükleriz. Bunu yapabilmek için “Bilinmeyen Kaynaklar” seçeneğine izin vermemiz gerekmekte. Google bu şekilde bu uygulamaya bir garanti vermiyor ve Google Play mağazasındaki uygulamalar gibi bir kontrol sağlayamadığı için bu şekilde yüklemenize izin veriyor.

Android bir cihaza Google Play haricinde bir uygulama yüklemek isterseniz, Bilinmeyen Kaynaklar’a izin vermelisiniz. Apk dosyalarını ancak bu şekilde yükleyebilirsiniz.

android bilinmeyen kaynaklar

Android Bilinmeyen kaynaklara nasıl izin verilir?

Apk dosyasını yüklemek istediğinizde, karşınıza bu şekilde bir uyarı çıkacaktır, bu uyarıda “Bilinmeyen kaynaklara” izin vermeniz gereken bir uyarı ile bu ayara direkt yönlendirilirsiniz ve izni vererek Apk dosyasını Android telefona yüklersiniz.

Bunun dışında ayarlar ve Güvenlik menüsü altındaki “Bilinmeyen Kaynaklar” yüklemesine izin verdiğinizde, Apk dosyalarını sormadan sorunsuzca yükleyebilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir nokta, Apk tarzı kaynağı bilinmeyen uygulamalar, cihazınıza ve veri güvenliğinize zarar verebilmektedir. Bu sebeple kaynağını bilmediğiniz ya da emin olamadığınız uygulamaları yüklememeniz yararınıza olacaktır.

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.