MobilShift

Alo 182 MHRS ücretli mi | Ne kadar

20.01.2017
45
Alo 182 MHRS ücretli mi | Ne kadar

Alo 182 ücretli mi? 182 numaralı telefon ile randevu almak ücretli bir işlem mi? Merkezi Randevu sistemini kullanarak 182 numaralı telefonu arayarak randevu alabilirsiniz. Peki Alo 182 ücretli mi, ücretli mi?

Cep telefon ve sabit hatlardan arama ücreti ne kadar, nasıl ücret öderim?

182 MHRS merkezi randevu sistemidir, Sağlık bakanlığı tarafından kullanıma sokulmuş ve devlet hastanelerinden randevu alabileceğiniz bir servistir. Mhrs randevusu İnternetten, Mobil uygulamadan veya 182 numaralı telefondan alınabilmektedir.

182 Randevusu Nasıl Alınır?

Cep telefonunuzdan direk olarak bir alan kodu çevirmeden 182 numaralı telefonu aradığınızda, karşınıza çıkan görevliye almak istediğiniz hastane ve hekim bilgisini vermek suretiyle, yada mevcut hekimler arasından bir seçim yapmak suretiyle hemen randevu alabilirsiniz.

T.C Kimlik numarası kullanarak kendinize yada bir yakınınıza randevu alma işlemleri yapılmaktadır.

182 Mhrs randevu Arama ücretleri

182 arama ücreti ne kadar? 182 numaralı telefonu arayarak bir randevu aldığımda faturama ek bir ücret yansıyacak mı? Yada kaç TL ödeyeceğim?  Bir çok kullanıcı 182 numaralı telefon için ek bir ücret talep edilip edilmeyeceğini merak ederler. Sürpriz faturalar ile karşılaşmak istemeyenlerin haklı olarak merak ettikleri durumdur.

Randevu almak için 3 seçeneğiniz bulunur. Bunlar web üzerinden, mobil uygulamadan ve Alo 182 numaralı telefonu arayarak yapılmaktadır.

Saydığımız bu üç seçeneklerden sadece 182 numaralı telefon aranarak alınacak randevular ücretlidir, diğer seçenekler için bir ücret ödemeniz gerekmez.

Alo 182 bir acil arama statüsüne olmadığından bir ücret ödemeniz gereklidir, yani Alo 182 hattını aramak Ücretlidir. Arama yaptığınızda konuşma sürenize göre BTK tarafından belirlenmiş sınırlar içinde ücret ödersiniz. Şimdi bakalım Alo 182 Arama ücreti ne kadar?

Mhrs resmi sayfasından edindiğimiz bilgilere göre, Alo 182 numaralı telefonu aramak için alınacak ücretleri şu şekilde ücretlendirilir.

Alo 182 Arama Ücreti

BTK’ya göre bir sabit hattı arama ücretlendirme için bir üst sınır belirlenmiştir, Alo 182 Mhrs için bu manada alınacak ücret dakikası en fazla 46.25 kuruştur  ve hiç bir suretle bu üst sınır geçilemez.

Alo 182 numaralı telefonda sabit hatlarla eşdeğer bir numara olduğundan bu üst sınır geçilemeyecektir, yani aradığınız operatöre göre Alo 182 dakikası en fazla 46.25 kuruştur.

Bu arama ücreti ise Türk Telekom için en fazla 15 kuruş olarak ücretlendirilir.

Bunun dışında ilave bir ücret alınmaz, yani mevcut dakikalarınızı kullanarak normal bir sabit hattı arar gibi Alo 182 randevu sistemini arayabilirsiniz.

Alo 182 için Bedava dakikaları kullanabilir miyim?

Alo 182 için mevcut dakikalarınızı kullanabileceğiniz gibi, tarifenizdeki bedava dakikalarınızı da kullanabilirsiniz. Bu durum ile ilgili bir kısıtlama yoktur.

Mhrs Mobil uygulama indirme

Alo 182 servisi yerine akıllı telefonlarda kullanılan uygulamaları indirerek ücretsiz olarak randevu almanız da mümkündür, sadece bir kayıt işlemi ile hemen randevu alabilir ve geçmiş randevularınızı görebilir, randevu iptali yapabilir yada randevu geçmişinizi izleyebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.